מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה כי קורטנה (Cortana), הסייענית הדיגיטלית של החברה, תשתלב בתוך אפליקציית הווידאו והשיחות שלה Skype (סקייפ). גרסאות ה-iPhone ואנדרואיד של Skype כבר נהנות מהיום מתכונה זו, אם כי עבור משתמשים בארצות הברית בלבד. אם לשפוט לפי ניסיון העבר, סביר להניח כי התמיכה תורחב בעתיד הקרוב לאזורים נוספים.

אז מה קורטנה יודעת לעשות? בדומה ל-Google Assistant של גוגל (Google) קורטנה 'מאזינה' לשיחות ומסוגלת להציע המלצות ופעולות שונות בזמן אמת בהתאם לתוכן השיחה. כך לדוגמה, אם קורטנה תזהה שהוזמנו חברים לארוחה במסעדה, היא עשויה להמליץ על מסעדות בסביבה. במידה ומקבעת פגישה במהלך שיחה, קורטנה תציע לרשום זאת בלוח השנה או לקבוע תזכורות למטלות ואירועים.

בנוסף לכך, קורטנה תופיע ברשימת אנשי הקשר של Skype, כך שניתן יהיה לשוחח אתה באופן ישיר. במסגרת זו תשמש קורטנה כמעין מנוע חיפוש חכם, והיא תספק תשובות לשאלות מגוונות כגון "מיהו השחקן הראשי בסרט B;ade Runner" או "מה יהיה מזג האוויר באזור בסוף השבוע". בנוסף, רישום שעות ומספרי טיסה בלוח השנה יאפשר לה לעדכן במידה ויתרחשו שינויים כלשהם בשעת היציאה או במספר הטרמינל.

מאחר וקורטנה אינה דוברת עברית בשלב זה, המלצותיה תקפות לגבי שיחות בשפה האנגלית בלבד. מעניין לציין, עם זאת, כי חלק גדול מהמוצר פותח דווקא בישראל על ידי החטיבה המקומית של מיקרוסופט.