אי-שם באמצע שנות ה-90, הציגה מיקרוסופט (Microsoft) לראשונה את ה-PowerToys, עזרי מערכת ניסיוניים שאומנם פותחו על ידי אנשי החברה אך אינם מהווים חלק רשמי ממערכת ההפעלה. חלק מאותם עזרים, כדוגמת TweakUI ו-Quick Res, הפכו לחלק בלתי נפרד מהאופן שבו משתמשים מתקדמים משנים את הגדרות המערכת בזריזות, אולם מערכת ההפעלה Windows XP הייתה האחרונה שזכתה לתוספים הללו – מיקרוסופט ביטלה את הפרויקט לאחר מכן.

עכשיו, הם חוזרים. מיקרוספט הכריזה כי בקרוב, תזכה מערכת ההפעלה חלונות 10 ל-PowerToys משלה. הראשונים לצאת הם כלי בשם ״Maximaize to Desktop״, שיאפשר להעביר בזריזות תוכנות בין לוחות עבודה (Desktops) שונים בהצבעה ארוכה על כפתור ההגדלה (Maximize), ו-״Windows Shortcut Guide״, תוכנה שמציגה על גבי המסך רשימה של קיצורי דרך להפעלת תכונות שונות במערכת ההפעלה דרך מקשי המקלדת.

für Windows 10

אולם זוהי רק ההתחלה, שכן במיקרוסופט כבר עובדים על רשימה ארוכה של תוכנות נוספות הצפויות לצאת בהמשך, בהן תוכנה שתאפשר שינוי שם מהיר לקבצים (Batch Rename), תוכנה שתעקוב אחר מצב הסוללה ובריאותה, תוכנה למעבר מהיר בין רזולוציות תצוגה שונות, ותצוגה מתקדמת יותר למעבר בין תוכנות הכוללת גם לשוניות דפדפן. בנוסף, הפרויקט כולו מתנהל בפורמט של קוד פתוח, ומתכנתים מוזמנים להביט בקרבי התוכנות, להשתמש בהן ככל העולה על רוחם, וגם להציע שינויים ושיפורים שישולבו בסופו של דבר בגרסה הפומבית.