הטכנולוגיה של בקר התנועה האלחוטי ל-Xbox 360, הקינקט (Kinect) מאפשרת להשתמש בגוף השחקן כבקר משחק. המכשיר שכבר נמכר זה כשנה וקצת בעולם במספרים נאים יושק בחודש הבא גם למחשב האישי, שם ינסו לספק לו יכולות נוספות פרט למשחקים, וכאשר זה יקרה, בענקית התוכנה כבר חושבים על השלב הבא.

על פי דיווח של אתר The Daily, מיקרוסופט בוחנת אפשרות לשילוב טכנולוגיית הקינקט גם במחשבים ניידים, לפטופים, אשר יכללו מצלמה וחיישנים בקצה המסך, היכן שלרוב ממוקמת מצלמת הרשת. הקינקט לנייד יזהה את המשתמש שעובד על המחשב ויאפשר שליטה במחוות ידיים במגוון פעולות עד כדי זיהוי אצבעות, מה שלמעשה יהפוך את המקלדת והעכבר לשימושיים פחות ואת המסך שאינו מגע לאחד שכן. המקור אף התנסה עם אב הטיפוס מתוצרת Asus המבוסס על מערכת ה-Windows 8 ומשולב עם הטכנולוגיה של קינקט, אם כי לא ברור האם הקינקט אכן משולב כחלק מהמחשב או שזו תוספת המתלבשת כהתקן חיצוני.

מיקרוסופט כך נראה מכינה את הקרקע למכשיר הקינקט על גבי ה-Windows 8, בין אם זה דרך הפלטפורמה שתצא בחודש הבא או זו שנחשפה כעת, ורבים הסיכויים כי מיקרוסופט תשתף פעולה עם יצרניות הלפטופים ולא תוציא חומרה ניידת משל עצמה, ואם אכן זה יקרה נוכל לראות בעתיד מחשבים ניידים משולבים קינקט ולשלוט בהם בהינף היד.

אינטל אגב, הציגה טכנולוגיה דומה בתערוכת CES האחרונה המיועדת למחשבי אולטרה בוק ומסוגלת לזהות תנועות ידיים בדומה לקינקט . גם במקרה הזה לא ברור עתידה של הטכנולוגיה ולאן זה יגיע, בינתיים תוכלו לצפות בסרטון ההדגמה כאן בהמשך. (מקור)

קרא עוד:  צמיד הכושר Mi Band 4 של שאומי נמכר בישראל באופן רשמי

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.