לאחר הכרזות רבות שכבר נשלפו על ידי רוב החברות הגדולות, הגיע גם תורה של מיקרוסופט לנסות ולגנוב את תשומת הלב אליה. החברה חשפה ב-IFA 2014 מספר מוצרים חדשים כאשר הציגה את ה-Lumia 830, מכשיר דגלביניים החדש של החברה, ואת ה-Lumia 730735 לשוק הנמוך יותר. מעבר לכך הציגה החברה גם אביזרים ומעמד משוכלל לטעינה אלחוטית.

Nokia Lumia 830 – מכשיר ביניים פלוס
כהרגלה, מנסה החברה לקלוע לשווקים הנמוכים יותר עם מכשירי סדרת הלומיה שלה, וכך היא ממשיכה עם ה-Lumia 830. למכשיר מסך בגודל 5 אינץ' מסוג IPS LCD ברזולוציה של 720p עם טכנולוגית ClearBack המלווה את נוקיה זמן מה ומספקת חווית מסך טובה יותר בעת שימוש במכשיר תחת אור שמש ישיר. המסך מעוגל בקצוותיו ומכוסה בזכוכית הגורילה גלאס 3.

למכשיר שבב Snapsragon 400 עם מעבד מרובע ליבה בתדר 1.2 ג'יגה הרץ המשולב עם זיכרון עבודה של 1 ג'יגה-בייט, סוללת 2200 מילי אמפר עם תמיכה בטעינה אלחוטית המספקת עד 14 שעות שיחה ו-22 ימי המתנה. המצלמה בגב המכשיר מסוג PureView בעלת 10 מגה פיקסל עם עדשת Zeiss המסוגלת לצלם וידאו ברזולוציה של 4K ומצלמה קדמית בעלת 1 מגה פיקסל. למכשיר זכרון פנימי של 16 ג'יגה בייט שניתנים להרחבה באמצעות כרטיס microSD להוספת 128 ג'יגה בייט נוספים.

המכשיר מגיע עם גרסת המערכת האחרונה – Windows Phone 8.1, שהוצגה הפעם עם מערכת ה-Lumia Denim OS, מעטפת בלעדית של נוקיה הכוללת אפליקציית צילום חדשה, שיפורים בעוזרת הקולית Cortana ועוד. מה שמייחד את המכשיר הוא המחיר שלו, שיעמוד על 339 אירו בלבד.

קרא עוד:  מיקרוסופט מקימה שרתי ענן של Azure בישראל

Nokia Lumia 730735 – מכשיר הסלפי של מיקרוסופט

זוג המכשירים החדשים, שכזו לכינוי "מכשירי סלפי", מיועדים לקהל הצעיר יותר. למכשירים מסך OLED בגודל 4.7 אינץ' ברזולוציה של 1280×720, זיכרון פנימי של 8 ג'יגה בייט שניתנים להרחבה באמצעות כרטיס microSD להוספת 128 ג'יגה בייט נוספים, מצלמת 6.7 מגה פיקסל אחורית ומצלמת 5 מגה פיקסל קדמית, מה שמזכה את המכשיר בתואר "מכשיר הסלפי של מיקרוסופט". כמו ה-Lumia 830, גם ה-Lumia 730/735 מגיעים עם שבב Snapdragon 400 בעל ארבע ליבות שמכוון לתדר שעון של 1.2 ג'יגה הרץ וזיכרון עבודה של 1 ג'יגה בייט.

ההבדל בין שני הדגמים מסתכם בכך שה-Lumia 730 תומך בטכנולוגית הדור השלישי וכולל מקום לשני כרטיסי SIM וה-Lumia 735 תומך בטכנולוגית הדור הרביעי וכולל מקום לכרטיס SIM בודד. שני המכשירים צפויים להגיע לשווקים בספטמבר, כאשר ה-Lumia 730 יימכר במחיר של 199 אירו וה-Lumia 735 יהיה שלכם בתמורה ל-219 אירו.

מטענים אלחוטיים ואביזרים
נראה שאת מיקרוסופט הטכנולוגיה הלבישה לא ממש מעניינת, לעת עתה, שכן החברה ממשיכה בהשקעה בתחום הטעינה האלחוטית. החברה הציגה מטען אלחוטי עליו יוכלו בעלי מכשירים תומכים להניח את מכשיריהם ולהטעין אותו ללא הצורך בחיבור כבל. המטען גם תומך ב-Bluetooth LE ובעל נורת התראות שמספקת מידע אודות הודעות נכנסות או שיחה שלא נענתה. המטען, שנקרא Nokia Smart Wireless Charger, יהיה זמין באוקטובר ומחירו יעמוד על 59 דולרים. החברה גם הציגה דגם מוזל של המטען שיהיה קטן יותר ולא יכלול תמיכה ב-Bluetooth LE או נורת התראות ויעלה 39 דולרים.

קרא עוד:  וואווי: אלה המכשירים שיקבלו עדכון ל-EMUI 10

החברה גם מציגה "סטרימר" אלחוטי, סוג של מתחרה ל-Apple TV, שנקרא Microsoft Screen Sharing. את המכשיר יש לחבר לחשמל באמצעות כבל Micro USB ולטלוויזיה באמצעות כבל HDMI, אך פה החוטים נגמרים. מכשירי Lumia תומכי NFC יוכלו להציע את מסך המכשיר על הטלוויזיה באופן אלחוטי. המכשיר יהיה זמין בספטמבר ומחירו יעמוד על 79 דולרים.

Nokia Lumia 830

מכשיר ה-Lumia 830 של נוקיה מציע מפרט אמצע פלוס עם מסך בגודל 5 אינץ' 720p, שבב Snapsragon 400 עם מעבד מרובע ליבה בתדר 1.2 ג'יגה הרץ המשולב עם זיכרון עבודה של 1 ג'יגה-בייט, מצלמת PureView בעלת 10 מגה פיקסל ואחסון פנימי של 16 ג'יגה בייט. המכשיר מגיע עם גרסת המערכת Windows Phone 8.1.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
הנדסאי חשמל, סטודנט להנדסת תוכנה. חברים שלי אומרים שלא אשרוד יום בלי מכשיר של אפל. הם צודקים.