גם אם נרצה או לא, מיקרוסופט (Microsoft) נמצאת עמוק בתוך תחום המובייל זאת למרות כי היא נכנסה באיחור גדול ועוד יותר כי מערכת ההפעלה שלה, Windows Phone, לא הצליחה יותר מידי בשוק. החברה רכשה לאחרונה את מקלדת SwiftKey הפופולרית לאנדרואיד ו-iOS, הצליחה להכניס את העוזרת האישית קורטנה כברירת מחדל במערכת Cyanogen, יש לה מגוון גדול של אפליקציות ובקרוב גם אלו יגיעו עם לא מעט מכשירים חדשים בשנה הקרובה.

החברה הודיעה כי היא חתמה על הסכמים עם 74 יצרניות OEM כמו אייסר, אסוס, סוני, LG וסמסונג, אשר יכללו את היישומים שלה כברירת מחדל בכל טלפון או טאבלט חדש שהם ישיקו. כך החבילה תכלול את חבילת האופיס עם וורד, אקסל, פווארפוינט ו-OneNote. שירות האחסון בענן OneDrive ושירות המסרים המידיים ושיחות הקול והוידאו Skype. כל אלו כבר הגיעו עם מספר מכשירים בעבר וכעת אלו יותקנו כברירת מחדל במכשירים חדשים.

היכן גוגל בתמונה? כנראה שהמלחמה על הלקוח תעלה שלב ומיקרוסופט מנסה להכניס את היישומים שלה בדלת האחורית, שאגב עשתה זאת כחלק מאסטרטגיה שונה שהיא נוקטת בשנים האחרונות בתחום המובייל אבל בשביל היצרניות זה כנראה יפחית במעט את התמלוגים שהן עדיין נאלצות לשלם לה על כל מכשיר אנדרואיד שהן מוכרות.