הטיזר באתר Xbox Hub
צילום מסך: יאיר מור

לפני זמן קצר, הוציאה מיקרוסופט הודעה רשמית לפיה ב-21 במאי – עוד 27 ימים – היא תקיים אירוע מיוחד בו ייחשף הדור הבא של קונסולת המשחקים שלה, Xbox.

לפי ההזמנה, באירוע, שייערך בשעה 20:00 לפי שעון ישראל, "נציין את תחילתו של דור חדש בתחום המשחקים, הטלוויזיה והבידור", "נחלוק את חזוננו ל-Xbox וניתן לכם טעימה אמתית מהעתיד". האירוע ייערך במקום שהחברה מכנה "קמפוס Xbox", וישודר בשידור אינטרנטי למשתמשי Xbox ברחבי העולם, מנויי Spike TV באמריקה הצפונית ובאתר Xbox לשאר העולם.

כדי להסיר כל ספק באשר לתזמון האירוע 19 ימים לפני תערוכת המשחקים העולמית E3, מדגישה החברה כי גם בתערוכה היא תערוך, כהרגלה, אירוע גדול, בו "נמשיך את השיחה ונציג את מגוון המשחקים שוברי הקופות" שצפויים לצאת עבור הקונסולה, שמועד יציאתה המשוער לשוק לפי ההערכות הוא עונת החגים הקרובה, בעוד כחצי שנה.

נזכיר כי לפי דיווחים קודמים, קונסולת ה-Xbox הבאה צפויה להיות שונה למדי מהדור הנוכחי. לפי פרטים שפרסם מגזין Xbox World בנובמבר 2012, הקונסולה תורכב מסגסוגת אלומיניום, תכלול מעבד מתומן ליבות או מעבד מרובע ליבות שידמה פעולה של מעבד מתומן ליבות ע"י Multi-threading, זיכרון עבודה בנפח 8GB, כונן Bluray שישמש להתקנת משחקים בלבד בעוד הפעלתם תיעשה מתוך כונן קשיח מובנה, דור חדש של בקר התנועה קינקט עם יכולת זיהוי תנועה משופרת ומשקפי מציאות רבודה.

קרא עוד:  סמסונג ו-LG עשויות להציג מסך חיצוני נייד שיוכל להתחבר לטלפונים

מאז תחילת השנה דובר גם על האפשרות שהשימוש ב-Xbox הבאה תדרוש חיבור רציף לאינטרנט לשם אישור כי מדובר בעותקים יחידים של משחקים מקוריים, ולא בעותקים פיראטיים או משומשים.

בעניין הבקרים הפיזיים, ההכרחיים למשחקי אקשן שהשליטה בהם באמצעות קינקט לא מהירה מספיק, אין מידע מוצק, אך הניחושים נעים בין בקר עם מסך בנוסח קונסולת ה-Wii U של נינטנדו, דרך בקר דומה לזה של הפלייסטיישן 4 המצויד במשטחי מגע מלפנים ומאחור, ועד לאפשרות שכל מכשיר Windows Phone או אנדרואיד עם אפליקציית Xbox SmartGlass יוכל לשמש כבקר.

בנוסף, רוב התחזיות גורסות כי המכשיר ישמש לא רק כקונסולת משחקים, אלא גם ישלים את המהפך למרכז מולטימדיה ביתי, בזכות כניסת וידאו ורכיב מקלט שיאפשר לה לשמש כממיר דיגיטלי לטלוויזיה, כמו גם חבילת ערוצים ותכנים שתוצע ע"י מיקרוסופט בשיתוף פעולה עם ספקיות תוכן שונות, החל מיו-טיוב וכלה בערוצי כבלים אמריקאים.