באירוע שערכה הערב הכריזה מיקרוסופט (Microsoft) על הדור השלישי למחשב ה-Surface Laptop שלה והפעם יש יותר מדגם אחד: 13.5 אינץ' ו-15 אינץ' עם עיצוב חדש, חיזוק משמעותי לביצועים וגם מעבר ל-USB-C.

מיקרוסופט התמקדה באירוע בעיצוב ה-Surface Laptop 3 ופחות בצד החומרה, וזה לא במקרה. הם זכו למראה יוקרתי בגימור אלומיניום בעובי דקיק של 1.3 מ"מ בלבד בחלק הדק ביותר, זאת לצד מקלדת חדשה ומשטח עכבר (trackpad) הגדול ב-20% מהדור הקודם. המחשב גם מאפשר גישה נוחה יותר להחלפת רכיבי חומרה כמו זיכרון או דיסק פנימי, כך שהמקלדת ניתנת לשליפה בעת הצורך.

כבר לא בלעדית לאינטל

מיקרוסופט מתעקשת להישאר ביחס מסך לא סטנדרטי של 3:2, אבל היא מגדילה אותו עם דגם חדש בגודל של 15 אינץ', ולא רק 13.5 אינץ' כפי שהיה עד כה. בעוד הדגם הרגיל נושא את מעבד הדור ה-10 של אינטל, הטוען למהיר פי 2 מ-Surface Laptop 2 ועוד יותר מ-MacBook Air, הדגם המוגדל נושא לראשונה – מעבד AMD.

בדגם החדש והגדול מעבד Ryzen שפותח במיוחד עבורה והוא מכונה Ryzen Surface Edition. לטענת החברה, המעבד שבתוכו הוא המהיר ביותר שיש כיום במחשבים ניידים והוא משלב מעבד גראפי חזק ביותר. את הפרטי החומרה המלאים היא לא פרסמה ואלה ייחשפו בהמשך.

שינוי נוסף ב-Surface Laptop 3 הוא מעבר ל-USB-C, המחליף את חיבור המסך mini-DisplayPort שהיה בדור הקודם. מלבד זאת, גם שקע הטעינה הוחלף ב-Surface Connector שהוא ככל הנראה USB-C עם תמיכה בטעינה מהירה.

קרא עוד:  לא עוזר כלום: Windows 7 לא תעלם עוד הרבה זמן
surface laptop 3

המחירים מתחילים ב-999 דולרים לדגם 13 אינץ' או 1,199 דולרים לדגם ה-15 אינץ' עם מעבד Ryzen. ההשקה בחנויות בארה"ב תתרחש ב-22 באוקטובר.

Surface Pro 7

לצד זוג מחשבי ה-Surface Laptop 3, הכריזה מיקרוסופט גם על Surface Pro 7, שהוא המחשב ההיברידי שלה למי שמעדיף לעבור ממצב מחשב נייד לטאבלט ולהיפך באמצעות מקלדת נתיקה. השינוי העיקרי ב-Surface Pro 7, מלבד החומרה, הוא גם כן המעבר ל-USB-C המחליף את יציאת המסך וכן גם את שקע הטעינה.

החומרה של Surface Pro 7 כוללת בין היתר מעבד מסדרת Intel Core, אחסון פנימי בנפח של 128 גיגה-בייט עד 1 טרה-בייט, זיכרון עבודה של 4, 8 או 16 גיגה-בייט. המסך הוא בגודל 12.3 אינץ' ברזולוציה של 2736×1824, גם כן ביחס של 3:2 ובדומה לדור הקודם.

המחיר מתחיל מ-749 דולרים והוא יושק בארה"ב ב-22 באוקטובר.

חוזרת ל-ARM

אחרי הנפילה הגדולה של החברה עם מחשבים דלי הספק מבוססי ARM, היא מנסה זאת שוב עם Surface Pro X. הוא מחשב הדומה מאוד ל-Surface הרגיל, כלומר מחשב לוח עם אפשרות להצמדת מקלדת מלאה, כאשר הוא פועל על גרסה ייעודית של Windows 10.

Surface Pro X מגיע עם מסך 13 אינץ' כשבתוכו שבב העונה לשם Snapdragon SQ1 שפותח באופן ייעודי על ידי קוואלקום (Qualcomm). יש בו זוג חיבורי USB-C, זיכרון עבודה של 8 או 16 גיגה-בייט וסוללה שאמורה להספיק ליום שלם של שימוש. מלבד זאת, מיקרוסופט גם הוסיפה Surface Slim Stylus, עט אלקטרוני הנמצא בגוף המקלדת ונשלף בעת הצורך.

קרא עוד:  מתקשה להיפרד? מיקרוסופט הוסיפה עוד חודש תמיכה ל-Windows 10 Mobile
Image result for Surface Pro X

טרם ברור מגבלות מערכת ההפעלה, אך אפשר לשער כי היא תאפשר שימוש רק ביישומים הזמינים בחנות, מה שוודאי שוב יגביל את יכולות המחשב. המחיר אגב, לא ממש זול – החל מ-999 דולרים.

https://www.youtube.com/watch?v=pcRsSkOPGhQ
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.