אירוע ה-Surface השנתי של מיקרוסופט (Microsoft) הסתיים בהפתעה מוחלטת: הכרזה על מכשיר טלפון מתקפל מבוסס אנדרואיד בשם Surface Duo, אותו תשווק מיקרוסופט בעוד כשנה. מאחר ותאריך היציאה עדיין די רחוק, הדגם שהוצג היום לקהל מוגדר כאבטיפוס שעיצובו ותכונותיו עשויות להשתנות בטרם יעבור ה-Surface Duo לייצור המוני. נראה כי מדובר בהתגשמות פנטזיה ששמועות לגביה נשמעו רבות ומקורה בקונספט ה-Courier שפותח בחברה לפני כמעט עשור, אך לא יצא לפועל.

Microsoft announces Surface Duo - a foldable Android phone with two screens

המפרט הנוכחי כולל צמד מסכים בגודל 5.6 אינץ', הנעים על ציר של 360 מעלות וכך יוצרים מסך מאוחד בגודל 8.3 אינץ' כאשר הם פרוסים זה לצד זה. מיקרוסופט ערכו שינויים ניכרים במערכת ההפעלה אנדרואיד, כך שתראה דומה יותר לממשק של Windows 10X מאשר לממשק המקורי של גוגל (Google). בנוסף, גרסה זו של מערכת ההפעלה תומכת בהפעלת שתי אפליקציות במקביל, כאשר כל אחת מוצגת על מסך נפרד.

Surface Duo יאפשר שימוש במסך השני לצורך הצגת מקלדת ווירטואלית גדולה או שלט משחקים. דגם האבטיפוס מבוסס על מעבד Snapdragon 855 של קוואלקום (Qualcomm), אולם כמובן שמיקרוסופט עשויה לשדרג אותו קרוב יותר להשקה. בנוסף, נראה שבחברה טרם החליטו האם המכשיר יכלול מצלמה אחורית.

Microsoft announces Surface Duo - a foldable Android phone with two screens

הסיבה להצגה המוקדמת של ה-Surface Duo, שכאמור לא יגיע למדפי החנויות לפני עונת החגים של שנת 2020, היא לטענת מיקרוסופט בכדי לאפשר למפתחי אפליקציות די והותר זמן על מנת לפתח מוצרים המותאמים במיוחד לתצוגה הייחודית.

קרא עוד:  כל הטלפונים נראים אותו הדבר? תראו איך הם נראו בעבר