מיקרוסופט, במהלך אמיץ במיוחד, החליטה להציע את חבילת האופיס שלה בחינם למשתמשי אייפון, אייפד ואנדרואיד. בעוד שהמשתמשים יקבלו גישה רק ליכולות העריכה הבסיסיות של התוכנות הללו, המשמעות האמיתית היא שהחברה מתכוננת למלחמה על מסמכיהם של המשתמשים.

אסטרטגיה חדשה להרחבת המשתמשים
במסגרת ההחלטה הנוכחית של מיקרוסופט, המשתמשים יוכלו להנות מאפשרויות עריכה בסיסיות באפליקציות Word, Excel ו-PowerPoint, ולא יצטרכו להרשם לשירות Office 365. כל מה שיצטרכו לעשות הוא להוריד את האפליקציה אל מכשיריהם ולהתחיל לערוך את המסמכים השונים שלהם, בצורה פשוטה, קלה ומאוד רחוקה ממיקרוסופט שהכרנו עד היום.

המהלך הנוכחי של החברה מתכתב ישירות עם ההצהרה הקודמת שלה, על שיתוף הפעולה עם חברת Dropbox. במסגרת שיתוף הפעולה המדובר, יוכלו משתמשי אופיס בכלל הפלטפורמות – מובייל, או מחשב אישי, לגשת למסמכים שלכם ישירות מהאפליקציה של מיקרוסופט.

המשתמשים יוכלו ליצור מסמכים ולערוך אותם באופיס, כשהשינויים יתעדכנו מיידית ב-Dropbox. משתמשי Dropbox מצידם יוכלו לפתוח ולעשות שינויים במסמכים, גיליונות אלקטרוניים ומצגות שמאוחסנים בתיקיות השונות שלהם בפלטפורמה. בעוד שהמשתמשים עדיין יצטרכו מנוי ל-Office 365 על מנת לקבל גישה לאפשרויות העריכה המתקדמות, אין ספק שמדובר על צעד בכיוון הנכון בכל הנוגע להצעת אלטרנטיבה למשתמשים המחפשים אפשרויות עריכה במובייל.

חשוב להבהיר כי ההצעה הנוכחית רלוונטית לקהל המשתמשים הבסיסי ולא למשתמשים העסקיים של החברה, שכן אלה עדיין יצטרכו לשלם עבור אפשרויות העריכה השונות. כלומר, החברה אינה מוותרת על מודל הרווח העיקרי שלה המגיע מעסקים, אך כן פותחת את שעריה לכלל המשתמשים המחפשים אלטרנטיבה לעריכה של מספר מסמכים בודדים.

מגיעה גם לאנדרואיד
במקביל להודעה על פתיחת חבילת אופיס למשתמשי המובייל, הודיעה מיקרוסופט על השקתה של גרסת הבטא של חבילת אופיס, גם למשתמשי הטאבלטים המריצים אנדרואיד. בדומה לאפליקציה הזמינה כבר עכשיו למשתמשי האייפד, גם משתמשי אנדרואיד יוכלו למצוא את כלי העריכה הבסיסיים בחינם, כשהחברה מקווה להשיק את האפליקציה בצורה רשמית במהלך השנה הבאה.

במידה ויש לכם טאבלט המריץ אנדרואיד ואתם מעוניינים להתחיל להתנסות באפליקציה מבית מיקרוסופט, תוכלו להרשם לשירות באמצעות הקישור הבא. עם זאת, מיקרוסופט מבהירה כי היא מתכננת לשחרר את ההזמנות בהדרגתיות לכלל הנרשמים, כך שייתכן ויעברו כמה ימים (או יותר) עד שתקבלו גישה.

כתבה: חן איידן ופורסם לראשונה בגיקטיים