לפני כחודש, מיקרוסופט (Microsoft) הודיעה שתשתף פעולה עם השותפות שלה בכדי להשיק מחשבים ניידים בעלות נמוכה מאוד, כשהמטרה היא תחרות ישירה עם מחשבי הכרומבוק (Chromebook) של גוגל (Google) שרובם מתומחרים על ידי היצרניות במחירים זולים במיוחד. כעת, עושה רושם שהמהלך קורם עור וגידים.

שיתוף הפעולה הראשון הוא עם HP, יצרנית מחשבי כרומבוק בעצמה, ולתוצאות של שיתוף הפעולה הזה יקראו Stream 14: מחשב נייד עם מסך 14 אינץ' ברזולוציה של 1366X768 פיקסלים. כדי להוזיל את המערכת בחרו השתיים במעבד של AMD, ה-A4 Micro-6400T, מעבד שהושק באפריל השנה ומיועד לשוק הניידים הזולים. מדובר במעבד מרובע ליבות שפועלות במהירות 1.6 ג'יגה-הרץ, ללא תמיכה בעבודה בריבוי נימים וללא תמיכה במהירות טורבו. השבב הגרפי שמשובץ בו הוא מסדרת ה-Radeon R3 והוא פועל במהירות 350 מגה-הרץ. המעבד מצויד ב-2 מגה-בייט זיכרון מטמון מסוג L2 בלבד, אבל היתרון הגדול שלו הוא צריכת הכוח: TDP של 4.5 וואט בלבד, וצריכה ממוצעת שעומדת לפי החברה על 3.66 וואט בלבד.

המחשב יגיע עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון RAM מסוג DDR3L במהירות 1,333 מגה-הרץ ו-32/64GB זיכרון אחסון פנימי עם חריץ לכרטיס SD, וכמובן שמערכת ההפעלה תהיה Windows 8.1. בדומה למה שקורה בתחום הטלפוניה, כתוספת לזיכרון המועט, מיקרוסופט מתכננת לתת מתנה עוד 100 ג'יגה-בייט באחסון הענן שלה OneDrive לשנתיים בעת רכישת המחשב, שזה מהלך דומה למה שגוגל עושה במעמד רכישת והפעלת הכרומבוק.

קרא עוד:  סמסונג מפתחת גם מחשב חדש - Galaxy Book S

כרגע, אין תאריך השקה ל-Stream 14, אבל מה שברור הוא שהמחיר אמור להיות 199 דולרים בלבד, בדומה מאוד לכרומבוקים הזולים.

התמונה מאתר Mobile Geeks

השתתף בכתיבה: צבי קצבורג