מי שכבר התנסה בשימוש בשעון חכם יודע, כי להקליד בצג של 1.6 אינץ’ זו לא חוויה מהנה במיוחד. זו גם הסיבה מדוע גוגל לא סיפקה, לבינתיים, מקלדת למערכת ה-Android Wear ובמקרים בהם יש צורך לענות ניתן לעשות זאת בהקלדה קולית (באנגלית).

אבל לא כולם עדיין חובבים את הפקודות הקוליות, במיוחד שצריך לקרב את השעון לפה ולהתנהג לרגע כמו סוכן סמוי. במיקרוסופט (Microsoft), הבינו כי למרות שאין במרכולתה שעון חכם, אסור להתעלם מהשוק ההולך וגדל, ולכן היא הציגה לראשונה מקלדת עבור מערכת ההפעלה של גוגל.

המקלדת המכונה Analog Keyboard מיועדת עבור ה-Android Wear ובמקום לפרוס את האותיות בתצורת QWERTY, היא משתמשת בזיהוי כתב יד והמשתמש מצייר על מסך את האות אחת-אחרי-השנייה. בסיום ישנו כפתור אישור ומיד לאחר מכן חוזר החלון למצבו הקודם. לא מדובר כאן במקלדת להקלדה מהירה, אך מצד שני צריך לזכור כי השעון אינו מיועד לשימושים מתקדמים ובשלב זה הצורך בו הוא בעיקר לשם עדכונים שונים המתקבלים במכשיר הטלפון.

המקלדת פותחה על ידי צוות ה-Microsoft Research וכרגע היא נמצאת בשלב האב טיפס ומותאמת לשעונים ברזולוציה מרובעת (320×320) וגם ל-Moto 360. כדי להתקין אותה צריך להבין מעט יותר וזה דורש שימוש בערכת הפיתוח של האנדרואיד וחיבור של השעון דרך USB או Bluetooth. עד שהיא תגיע לחנות, אנחנו מצפים לראות גם את Fleksy או Minuum שאולי יצליחו לעשות עבודה לא פחות טובה.

קרא עוד:  דיווח: גם מיקרוסופט רוצה להתחרות ב-AirPods

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.