מיקרוסופט (Microsoft) עדכנה את מהדורת הניסוי של מערכת ההפעלה חלונות 10 (Windows 10), גרסה שצפויה לצאת לכלל לקוחות החברה במהלך שנת 2020. העדכון כולל מספר חידושים משמעותיים לתכונת Your Phone, המחברת ומסנכרנת בין המחשב האישי לטלפונים חכמים בבעלות המשתמש, ושעליהם מותקנת אפליקציה תואמת.

החידוש העיקרי הוא האפשרות לשיקוף התראות (Notifications) המוצגות בטלפון החכם למסך המחשב. דרך מסך ההגדרות של Your Phone ניתן לבחור אילו התראות מעוניינים לשקף למחשב (לפי רשימת האפליקציות המותקנות על המכשיר), ואילו אינן רלוונטיות. התכונה פועלת רק בעת חיבור למכשירים מבוססי אנדרואיד, שכן מערכת ההפעלה iOS כנראה לא מאפשרת הצגת התראות באופן זה.

Windows 10 your phone notifications

חידוש נוסף הוא הרחבת כמות המכשירים התומכים בשכפול התצוגה כולה (Screen Mirroring) על חלון המופיע בתוך מערכת ההפעלה. בעוד שגרסת הניסוי הקודמת הוגבלה רק למכשירי Samsung Galaxy S8 ו-S9, בגרסה הנוכחית מתווספת תמיכה גם בסדרת מכשירי ה-Galaxy S10, מכשירי Note 8 ו-9, וגם מכשירים ראשונים שאינם מתוצרת סמסונג: OnePlus 6 ו-6T.

אלא שבעוד רשימת המכשירים הנתמכים מתרחבת, רשימת המחשבים התומכים בשירות עודנה עומדת על דגם אחד בלבד: ה-Surface Go מתוצרת מיקרוסופט עצמה. בחברה מקווים להרחיב את הרשימה בהמשך, בוודאי עד תאריך ההשקה הרשמית של העדכון – שכאמור יגיע במעט פחות משנה.