מיקרומקס (Micromax), מיצרניות הטלפונים ההודיות הגדולות, הכריזה אתמול על שני הטלפונים הראשונים שלה המבוססים על Windows Phone של מיקרוסופט (Microsoft). שני טלפונים אלו מיועדים ככל הנראה לשוק הבינוני עד הנמוך, ובכל מקרה אינם מציעים תצורה גבוהה במיוחד. כזכור, לאחרונה הכריזה החברה על כוונתה להתחיל למכור את המוצרים שלה גם בשוק הישראלי הצפוף, כך שייתכן ששני הטלפונים הללו יגדילו בעוד כמה חודשים את ההיצע הדליל מאוד של טלפוני חלונות הקים בישראל.

כאמור, מדובר בשני הטלפונים הראשונים של החברה והם מגיעים בעקבות הכרזה של מיקרוסופט על מיקרומקס כשותפה אסטרטגית חדשה שלה, וכן על ההחלטה של מיקרוסופט, בשיתוף פעולה עם קוואלקום (Qualcomm), להוריד את עלות מערכת ההפעלה לאפס (0) ליצרניות של מכשירים עם מסכים בגודל של עד 9 אינץ'.

הטלפון המוצג לעיל הוא ה-Canvas Win W121 שמציע מסך IPS בגודל 5 אינץ' וברזולוציית HD, עם מצלמת 8 מגה-פיקסלים מאחור ו-2 מגה-פיקסלים מקדימה. התצורה הטכנית מבוססת על מערכת על שבב מורבעת ליבות של קוואלקום, Snapdragon 200, זיכרון עבודה בנפח 1 ג'יגה-בייט וזיכרון אחסון בנפח 8 ג'יגה-בייט עם הרחבה מרבית של עד 32 ג'יגה-בייט נוספים. המחיר, החל החודש הבא, יהיה 9,500 רופיות (כ-550 ש"ח).

canvasW092

ה-Canva Win W90 הוא מעין W121 מיני: אותו הדבר כמעט רק עם מסך בגודל 4 אינץ' ברזולוציית WVGA, ועם מצלמה אחורית של 5 מגה-פיקסלים וקדמית של 0.3 מגה-פיקסלים. כל השאר זהה, ומחירו יהיה 6,000 רופיות (כ-380 ש"ח).