"האיחוד האירופי מקדם בברכה את הפיכת שקע המטען ל – microUSB", כך הודיעה אתמול הנציגות האירופאית והוסיפה כי רוב חברות הסלולר המובילות בעולם הגיעו אתמול להסכמה כי הם מאמצים את יציאת ה-microUSB כיציאת המטען הבסיסית והקבוע לכל המכשירים באירופה.

החלטה זו היא צעד חשוב ביותר בעולם הסלולר ובכך יאפשרו להשתמש במטען אחד לכל המכשירים שברשותנו ללא צורך ברכישת מטען שונה למכשירים שונים. החלטה זו אינה מקלה רק בעניין הנוחות אלא גם עוזרת להילחם בפסולות העולמית אשר חלק רב ממנה נוצר מפסולת של אביזרי סלולר וביניהם מטענים, כבלי DATA ושקיות נילון. המספרים כיום עומדים על נתון גבוה מאוד של כ- 4000 טון אשפה בשנה הנגרמת מאביזרי סלולר אשר נזרקים בידי בעליהם בכל שנה. מהיום בכל פעם כאשר הצרכן יחליף את מכשירו הוא אינו יאלץ גם להחליף את המטען ובכך יחסכו כמויות רבות של פסולת.

חברות רבות כבר חתומות על התקן החלו לייצר מכשירים עם הכניסה החדשה כגון נוקיה, סמסמונג, LG, מוטורולה, RIM ועוד. סוני אריקסון ואפל הודיעו כי כבר בתחילת השנה הקרובה יחלו בייצור מכשירים עם התקן החדש. הצפי הוא כי בתוך שלוש שנים (שנת 2012) יעברו כל חברות הסלולר  הגדולות להשתמש ביציאת ה-microUSB כיציאה הבסיסית במכשירי הסלולר. כמובן שהמשמעות לכך היא שהמון מהאביזרים המוצעים כיום למכשירי הסלולר כדוגמת ה-iPhone או ל-iPod יהפכו ללא שמישים והצרכן יצטרך לרכוש אביזרים חדשים למכשירו עם יציאת המכשירים החדשים.