הרעיון העומד מאחורי מדפסות תלת המימד, מחירן השפוי וההיצע הרב שלהן בשוק – כל אלה הופכים את ההמצאה, שנדמה שנלקחה מן המדע הבדיוני, למוצר ביתי ופשוט לשימוש. אם כך, לא פלא ש-The Micro, מדפסת תלת מימד בעלת מימדים קומפקטיים, הוצעה אתמול (ב') למימון ההמונים באתר Kickstarter ותוך 11 דקות בלבד גייסו המפתחים את סכום המינימום הדרוש לייצור סדרתי של מדפסת תלת המימד הביתית.

מאז שהחלו להתפרסם מדפסות תלת המימד, רובנו משתעשעים ברעיון שנוכל לייצר בכמה שעות כל חפץ שרק נדמיין. פשטות ההפעלה והמידות הקומפקטיות, הן התכונות שמייחדות את ה-Micro 3D על פני המדפסות האחרות, מדפסות שבעיקר שימשו ככלי עבור מומחים לדבר ולא התאימו למשתמש הביתי הפשוט. היא מעוצבת כקובייה בעלת צלעות של 18.5 ס"מ, שוקלת כקילוגרם אחד, מתחברת באמצעות USB וניתנת להפעלה על מגוון מערכות ההפעלה הביתיות. באמצעות חומרים פלסטיים שונים ניתן לייצר בעזרתה פריטים בגובה של עד 7.4 ס"מ עם בסיס של עד 9.1 על 8.4 ס"מ. לדומה, ניתן לייצר באמצעותה כוס אספרסו, אגרטל קטן או צעצועים.

מערכת חיישנים מובנית בתוך ראש ההדפסה ומטרתה לספק לבקרת המדפסת נתונים אודות התקדמות ההדפסה ומיקום רכיבי ההדפסה. אם יש צורך, מסוגלים החיישנים לכייל את ראש ההדפסה באופן אוטומטי. יחד עם המדפסת מסופקת תוכנת M3D שמספקת "חווית plug-and-play ללא מאמץ". משתמשים מתקדמים יוכלו לנצל את תמיכתה של התוכנה בתוכנות קוד פתוח אחרות.

קרא עוד:  אפשר לפרוץ למחשב שלכם דרך Internet Explorer גם אם אתם לא משתמשים בו

ואם המדפסת החדשה מבוססת על שימוש ביתי ופשוט, מצופה שגם מחירה יהיה כזה. $199 היה מחירן של 250 יחידות שאזלו מהמלאי ועתידות להישלח לתורמי ה-Kickstarter הזריזים בסביבות פברואר 2015. 500 תורמים נוספים זכו לרכוש את המוצר תמורת $249. מי שירצה לתרום כעת, נכון לעת כתיבת הכתבה, יצטרך להיפרד מ-$299. כשיגמר המלאי המוגבל הזה – אז יהפוך המחיר לפחות אטרקטיבי: $599.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.