למרות שמגוון של השעונים החכמים דל למדי, ניתן למצוא באתרי הקניות הגדולים כדוגמת eBay ו-AliExpress מספר לא מבוטל של שעונים חכמים, שבמקרים מסוימים אף מספקים יכולות דומות למקור ונמכרים במחיר נמוך במיוחד. כמה נמוך? 75 דולר.

הדור הבא של שעוני Gear  אמנם צפוי לנחות רק בחודש אפריל בסמוך למועד השקתו של ה-Galexy S5, אך עובדה זו לא מונעת כבר עכשיו ליהנות משלל אלטרנטיבות של השעון הפופלרי בטרם הושק.  כך לדוגמא, ניתן למצוא באתר הקניות הווירטואלי AliExpress שעון תחליפי ל-Gear מסוג MI W2, המיועד, כך נטען, כמעט לכל ליין מכשירי האנדרואיד הפופלריים ובניהם HTC, סמסונג, LG ואף סוני ונוקיה. לטענת המוכר, השעון יסתנכרן באופן מושלם עם כל מכשיר אנדרואיד ויכלול את כל הפונקציות אותן מציע שעון ה-Gear ואף מעבר להן. למעשה, הוא גם מעוצב כמעט זהה לשעון המקורי של סמסונג.

מלבד לפונקציות הבסיסיות שהשעון החכם מציע כגון האזנה למוזיקה ומדידת מרחק הצעדים אותם עונד השעון צעד, השעון הנ"ל יוכל לענות גם לשיחות ואף להודעות טקסט ישירות מהשעון עצמו. לא רק זאת בלבד, השעון גם מציע סנכרון מלא של כל אנשי הקשר הקיימים במכשיר הנלווה אליו ואף תכונה ייחודית ופונקציה מיוחדת בשם Find my Watch, רק למקרה שהשעון ילך לאיבוד. בנוסף, אפשר הוא מאפשר לשלוט על מצלמת המכשיר מהשעון עצמו, סנכרון תמונות מהמכשיר, קביעת תזכורות בלוח שנה, קבלת התראות מהרשתות החברתיות, קביעת שעון מעורר, בדיקת מזג האוויר ועוד, אולם יש לציין כי כרגע אין לו תמיכה בעברית.

קרא עוד:  סקירה: Roidmi NEX - מי צריך דייסון?

IM w2 smart watch 2

בדומה לשעון ה-Gear, גם השעון הנ"ל מצוייד במסך מסוג Amolad המוכר מליין מכשירי הגלקסי, אולם מגיע עם מסך מעט גדול יותר- 1.55 אינץ', בנוסף לקיבולת הסוללה שעומדת על 360mAh. השעון מגיע עם מעבד מסוג Cortex-A7 ומשתמש בתקן ה-Bluetooth 3.0 לצורך התחברות למכשיר הסמארטפון, ומידותיו קטנות למדי ועומדות על 53 מ"מ ו-40 מ"מ אורך, בנוסף למשקלו הזעיר שעומד על 60.8 גרם בלבד.

אז אולי השעון אינו ממותג תחת קולקציית השעונים של חברה כזו או אחרת, אך בהחלט מדובר באלטרנטיבה לא רעה עבור אלו שמעוניינים ליהנות מיתרונותיו של שעון חכם מבלי לקרוע את הכיס.

וידאו: שעון ה-MI W2 בפעולה (ללא קול)