שואב אבק רובוטי שיאומי Mi Robot S50

סדרת השואבים החכמים של רובורוק (Roborock), היצרנית העומדת מאחורי השואב Mi Robot הדור הראשון של שאומי (Xiaom) השיקה לאחרונה את הדור השני שאותו סקרנו כאן אצלנו. החברה הוסיפה לאחרונה עוד דגם לפורטפוליו שלה – Roborock S55, עם מאפיינים דומים וצבע חדש.

Roborock S55 החדש מציע יכולות ניקוי מתקדמות של הבית והוא במיא שילוב של מערכת ניווט השמורה בדרך כלל לדגמים יקרים בלבד, עוצמת שאיבה גבוהה, שליטה מרחוק ואפשרות לצפות במיפוי הבית בזמן אמת. בדומה לדורות הקודמים, Roborock S55 הוא שואב עגול שבחלקו העליון מתנוססת בליטה קטנה, והוא מצויד בזוג גלגלים המניעים אותו על המשטח ומערכת מברשות.

פילטרים בשואב אבק רובוטי שיאומי Mi Robot S50

בגופו של השואב מותקנים טכנולוגיות חישה רבות. הבולטת שבהן היא מערכת לייזר (LDS) בטכנולוגיית הניווט SLAM. מדובר במערכת המסייעת לשואב למפות את כל הבית תוך כדי תנועה ולהתמצא במרחב, גם אם מדובר בבית גדול. בחלק הקדמי ממוקם חיישן אולטרה-קולי לצד חיישן פגיעה ובדופן משולב חיישן לזיהוי קירות. לאלה מצטרפים חיישנים נוספים המשובצים בחלק התחתון של המכשיר כמו חיישן גובה, כדי למנוע מצב של נפילה ממדרגות, חיישן נפילה, מד תאוצה ומצפן המסייע להתמצאות במרחב.

שואב אבק רובוטי שיאומי Mi Robot S50

מערך הניקוי ב-Roborock S55 נותר זהה. עוצמת השאיבה נחשבת לגבוהה יחסית בקטגוריה, 2000Pa, והוא כולל מברשת צד לניקוי פינות ומברשת מרכזית שחלק ממנה הוא פס גומי לאיסוף הלכלוך וחלק אחר שערות להברשת הרצפה. הלכלוך נאסף לתוך מיכל בקיבולת של 0.42 ליטר המספיק לכל הפחות לשטח של כ-100 מטר-רבוע, בהתאם לרמת הלכלוך כמובן. הסוללה המובנית בעלת הספק של 5200 מילי-אמפר/שעה מספקת עד שעתיים וחצי של עבודת שאיבה.

קרא עוד:  סמסונג ו-LG עשויות להציג מסך חיצוני נייד שיוכל להתחבר לטלפונים

מעבר לכך Roborock S55 מציע גם יכולת לשטיפת הרצפה. לשואב מיכל קטן יחסית המאפשר מילוי במי ברז, אליו במוצמדת מטלית לחה והשואב עובר על הרצפה ומנגב אותה, ממש כפי שמתבצעת פעולת שאיבה.

השליטה בשואב של רובורוק מתבצעת באמצעות אפליקציית Mi Home של שאומי. היא מאפשרת לצפות במיפוי בזמן אמת תוך כדי עבודה, והוא כמובן מאפשרת גם גישה להגדרות השונות של השואב, לצפות במצב הפילטרים והניקיון.

אפליקציה של שואב אבק רובוטי שיאומי

השימוש באפליקציה אינו בגדר חובה, וניתן לתפעל את Roborock S55 באופן בסיסי ישירות מכפתורי ההפעלה. עם זאת, כדאי להשתמש בה מכיוון שהיא מספקת מידע רב כמו גם עדכוני תוכנה. היא מאפשרת גם לתזמן את הפעלת השואב לזמנים שלא נמצאים בבית, לשנות את עוצמת השאיבה, להורות לו לחזור לעמדת העגינה ולבחון את מצב הסוללה, ובקלות וממרחק מה.

מחירו של Robrock S55 בצבע השחור הוא כ-400 דולרים דולרים.