מחירי הזיכרונות השונים, לאחר תשעה רבעים רצופים של עליית מחירים, צריכים לפי ההערכות להתחיל לרדת ברבעון הרביעי של 2018. ויותר מכך, לפי האתר DRAMeXcahnage המתמחה בתחום ועוקב אחריו ברציפות, במהלך 2019 צפויה צלילת מחירים שיכולה להגיע, בתחומים שונים, עד 25%. הסימנים, כך נטען, כעבר מובחנים עכשיו עם ירידה של כמה אחוזים בכל תחומי הייצור של הזיכרונות למיניהם.

הסיבה העיקרית היא ירידה חזקה בביקושים. זו נובעת בעיקר מהעצירה בביקושים הענקיים שהיו לכרטיסי תצוגה עתירי ביצועים וזיכרון שנועדו לשרת את חוות הכרייה של המטבעות הווירטואליים לאחר שהשוק סבל בחודשים האחרונים מהתמוטטות מחירים ואימון.

בנוסף, מספר יצרניות זיכרון אמורות להתחיל להפעיל בשנה הקרובה קווי ייצור חדשים שיגדילו את ההיצע. כך, לדוגמה, היינקס (SK Hynix) פותחת בקרוב מפעל ייצור חדש. הקטנת הביקושים מצד אחד והגדלת ההיצע מצד שני אמורים למנוע את החוסרים שהובילו לעליית מחירים רצופה כל כך הרבה רבעונים.

ויותר מכך, אחת התופעות תהיה ירידה אמיתית וחזקה במחירים של כונני SSD למיניהם, ככוננים או כרטיסים, בעקבות צפי לירידה בעוצמה של לפחות 15% במחירי ה-NAND. למעשה זה התחום בשוק בו כבר רואים את הירידה החזקה ביותר בהזמנת מוצר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.