האתר Electronista מפרסם כי חברת Meizu הסינית, שנודעת בזכות אחד חיקויים היותר איכותיים של מכשיר האייפון, ה-M8, תשיק בקרוב את ממשיכו ה-M9. ככל הנראה, ה-M הסתבר כמכשיר טוב כל כך שאפל אף לחצה להפסיק ייצורו באמצעות בתי משפט. החברה מתכננת ייצור של תואם אייפד כעט ובינתיים תוקפת בכל הגזרות והוציאה מכשיר מבוסס על מערכת האנדרואיד עם ויזואליזציה דומה למכשיר האייפון.

מה שמסקרן עוד יותר, ש-Meizu היא אחת מהחברות הראשונות שהכריזה על תצוגה זהה לקיימת באייפון 4 – ברזולוציה 640х960 פיקסלים. בינתיים החברה החליטה לא לעצבן את אפל אחרי התביעות האחרונות ולעבור ולהרגיז מעט את אנשי אנדרואיד.

מבחינת החומרה, המכשיר יצא שונה ממה שאנחנו מכירים במוצרי Meizu קודמים: המעבד ב-M9 יהיה חלש יותר מאייפון 4, העומד על  800Mhz, ולמרות חולשתו, נראה כי היכולות הסלולרית החדשה שלו דווקא עוקפת בסיבוב את המכשירים של גוגל עצמה ושל HTC עם מעבדי אחד ג'יגה בגרסת אנדרואיד 2.2. עוד תמצאו בו גם זיכרון פלאש 8GB או 16GB, מצלמה 5 מגה פיקסל עם צילום HD 720, קישוריות WiFi ו-Bluetooth, מקלט GPS, חריץ microSD עד 32GB, וסוללה 1370mAh. הוא מותאם למספר רשתות בסין ומגיע בגרסאות GSM, EDGE, WCDMA, ו-HSDPA, ומשקלו הכולל עומד על 123 גרם.

מה שנוגע לממשק המשתמש, Meizu מאיזו לא להמציא את הגלגל ומרבית המסכים במכשיר החדש הם המסכים שאנדרואיד מקצה מלכתחילה למכשירים סלולריים שלה, גם בנגן וגם בדפדפן. מה שמשמח במכשיר הזה זה המחיר – המהוגן מאוד יחסית לנתוניו (כ-350 דולרים) ומיועד להגיע נכון לעכשיו רק למזרח. (מקור)