יצרנית המכשירים הסינית רושמת הכרזה נוספת לחודש זה והיא השיקה את מכשיר ה-Pro 5 בגרסת אובונטו עם מערכת ה-Ubuntu Mobile של קנוניקל (Canonical) ומדובר במכשיר האובונטו החזק ביותר כיום אשר הוצג לראשונה במסגרת קונגרס המובייל העולמי בסוף חודש פברואר השנה. הוא יימכר במחיר נמוך יחסית של 369.99 דולר, שהם כ-1,390 שקל לפני מיסים.

מבחינת חומרה, המכשיר זהה לדגם ה-Pro 5 כך שזה רץ שבב מתומן הליבות Exynos 7420 עם זיכרון של 3 גיגה-בייט  LPDDR4 RAM  ומסך 5.7 אינץ’ ברזולוציית Full HD עם זכוכית הגורילה גלאס 3, אך במקום מערכת האנדרואיד עם הממשק הייחודי של מייזו, הדגם הזה מגיע עם מערכת האובונטו מובייל.

המצלמה היא 21 מגה פיקסל עם חיישן IMX230 Exmor RS של סוני (Sony) לצד אחסון פנימי של 32 גיגה-בייט וסוללה של 3050mAh, כך שמדובר במפרט יחסית חזק, אם כי האו לא משתווה למכשירי הדגל של השנה הנוכחית מבית סמסונג או LG.

אובונטו כבר פועלת מספר שנים בתחום המובייל ונחשבת למתחרה קטנה גם בשוק מערכות ההפעלה למחשבים האישיים. מערכת ה-Ubuntu Mobile מספקת ממשק קל ונוח הכולל גישה לחנות האפליקציות, תמיכה בשפות רבות כולל עברית ועדכונים רציפים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.