מייזו, יצרנית המכשירים הסינית שהשיקה לאחרונה את ה-MX3 גם בישראל הכריזה בברצלונה על גרסה חדשה המבוססת על מערכת האובונטו לינוקס, Ubuntu Touch של קנוניקל.

בביתן של החברה בתערוכת MWC 2014, נציג החברה הדגים לנו את המכשיר החדש, שכרגע לדבריו מדובר בפיתוח מתקדם והטמעה של המערכת על ה-MX3 ומההתרשמות שלנו, נראה כי מדובר בשילוב מוצלח למדי.

המערכת מאוד קלה ופשוטה לשימוש, מאוד אינטואיטיבית וללא כפתורים והצלחנו ללמוד אותה בתוך כמה דקות. למעשה היא מאוד מזכירה את הקונספט של Sailfish OS שעל מכשיר ה-Jolla. החלקה משמאל לימין תציג לנו תפריט מהיר או גישה למסך הבית, ואותו האופן החלקה מימין לשמאל ידלג ויעבור בין היישומים הפתוחים כרגע. במסך הבית מרוכזים כל היישומים שיש במכשיר, וכרגע לא מדובר בהרבה, וכן בר התראות הממוקם בחלק העליון מזכיר מאוד את זה של האנדרואיד.

כאשר יסתיים תהליך הפיתוח, מייזו ישחררו את המכשיר לשוק בגרסת האובונטו אשר יגיע גם לרשת באג בישראל. בהמשך השנה מתכננים בחברה לשיק מספר מכשירים נוספים.


-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.