אפליקציות השבוע

הקיץ כבר החל ומזג האוויר החם כבר כאן. וכשחם בחוץ אנחנו מעדיפים להישאר בבית ולרכוש דרך האינטרנט ולעקוב אחר מזג האוויר. התלמידים מצפים לחופשה והסטודנטים רק רוצים לעבור בשלום את תקופת המבחנים. אפליקציות השבוע.

מביאים לכם חבילות מהדואר

הרבה נכתב על השרות הלקוי של דואר ישראל ועל השלכותיו על ספקים מרחבי העולם. למרות שנראה כי הדואר מנסה להשתפר בתקופה האחרונה, ובהנחה שהחבילות לא הלכו לאיבוד בדרך, עבור חלק נכבד מהאוכלוסיה אין זה פשוט לאסוף חבילה בדיוק בזמני הפתיחה של הסניפים, והעמידה בתורים הארוכים המשתרכים שם לא נעימה.

וכשאחוזי הקניות מהאינטרנט רק הולכים וגדלים, נראה שאפליקציית Mego היא פתרון לא רע. ה"מביאים", אותם שליחים של האפליקציה, יעמדו במקומנו בתור, יקחו עבורנו את החבילה ויגיעו איתה עד אלינו בדיוק בחלון הזמנים ובכתובת שהגדרנו מראש.

בכדי להעניק להם יפוי כוח, עוד במהלך הזמנת המוצר מאתר האינטרנט, יש להוסיף בשם הנמען /Mego. עם קבלת ההודעה מהדואר על חבילה שממתינה לנו, יש לצלם את ההודעה ולהעלות אותה באפליקציה ולתאם את מועד המשלוח הביתה. למחרת, יוכלו ה"מביאים" למשוך עבורנו את החבילה בדואר ונקבל עדכון און-ליין על מיקום החבילה ומתי בדיוק היא צפויה לנחות בפתח הבית שלנו.

נכון להיום פעיל השירות ב-8 ערים, בעיקר בשרון ובמרכז הארץ, אך הוא צפוי להתרחב לערים נוספות בהקדם. העלות היא 19 ₪ למשלוח חבילה, כשכל חבילה נוספת במשלוח עולה 5 ₪ נוספים.

להורדה: iOS | אנדרואיד

mego

 

כמה חם

אפליקציות מזג אוויר קיימות לרוב, אך נראה ש-3D Earth מנסה לעשות זאת בצורה ויזואלית קצת שונה. האפליקציה תמקם אותנו, כמו גם את שאר הערים שנגדיר באפליקציה, על גבי גלובוס מונפש ונוכל להבחין באזורי האור והחושך, כמו גם בפריסת העננים בשמי אותו המיקום.

ניתן לקבל באמצעותה תחזית מזג אוויר מפורטת הכוללת את הטמפרטורות ביום ובלילה, את כיוון הרוח ומהירותה, הלחות, מדד ה-UV ומהי ההסתברות שמשקעים ירדו באותו אזור, זאת לצד גרפים רבים ומפות שונות. היא גם כוללת שעון עולמי והגרסה בתשלום כוללת תמיכה בווידג'ט מיוחד וכן חיווי במסך הבית המציג את הטמפרטורה הנוכחית.

להורדה: iOS

Google and nasa Earth at Night 2012

טבלת ייאוש סלולרית

בשבועות האחרונים יצאו תלמידי ישראל לחופשה הגדולה שכה חיכו לה. אמנם לא עבר זמן רב מאז שהיינו תלמידים בבית הספר, אך אנחנו היינו מכינים "טבלת ייאוש" – מעין לוח שנה הכולל את ימי הלימודים שנותרו עד ליציאה לחופש הגדול. נראה שבדור הנוכחי טבלאות הייאוש נראות קצת שונה.

אפליקציית "סופרים לחופש" תציג מונה למשתמשי האנדרואיד המציג בזמן אמת את מספר הימים, השעות, הדקות והשניות עד ליציאה לחופש הגדול. ולא רק עד החופש הגדול, שכן מוצגות בה חופשות מערכת החינוך לאורך כל השנה, אם כי עבור אלה המונה לא יופעל עד תחילת שנת הלימודים הבאה, שכן החופשות כבר חלפו.

להורדה: אנדרואיד

האפליקציה שתפתור לכם משוואות

מתמטיקה. או שאוהבים אותה, או שלא, אך בשלב כזה או אחר בחיים – חייבים להיפגש בה. בעוד שהבגרות במתמטיקה כבר עברה השנה, לסטודנטים עוד מצפה תקופת מבחנים גדושה ואלו שלומדים מקצועות הקשורים במתמטיקה כבר מתכוננים במרץ לבחינות עם הדפים המשובצים.

אפליקציית Mathpix תסייע לפתור תרגילים מתמטיים בקלות ובמהירות. כל שצריך לעשות הוא לסרוק את התרגיל באמצעות מצלמת המכשיר. באמצעות אלגוריתם מתוחכם מזהה האפליקציה את התרגיל ושולחת למכשיר את הפתרון, כולל ייצוג גרפי שלו על גבי מסך המכשיר. שברים, משוואות אלגבריות, שורשים, לוגריתמים, טריגונומטריה, אינטגרלים, נגזרות – כעם כל אלה תתמודד האפליקציה בקלות ובמהירות.

מפתחי האפליקציה מתפארים ביכולת לזהות גם כתב יד, מה שגרם לנו לבחון את הנושא. נציין כי התרשמנו לטובה, אם כי היו כמה פספוסים בסריקה כמו פלוס שהפך למינוס או כמו הספרה 4 שהפכה ל-Y, אך ניתן לתקן זאת בקלות באמצעות מקלדת מתמטית ייעודית שמוצגת באפליקציה.

להורדה: iOS

https://www.youtube.com/watch?v=EY_Os8BZrew

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.