כבר לא יוכלו לקיים. מתוך האתר שנסגר.
כבר לא יוכלו לקיים. מתוך האתר שנסגר.

ה-20 לינואר ייזכר כיום שבו התחוללה סערה ברשת האינטרנט, כאשר אתר שיתוף הקבצים, MegaUpload הורד מהרשת על-ידי הרשות הפדרלית בארצות-הברית בעקבות הפרה של זכויות יוצרים. מאז כל מי שינסה לגלוש לאתר יגלה כי אין הוא זמין וכי במקום מוצבת הודעה המתריעה על החקירה המתבצעת כנגד בעלי האתר.

אך אם זה לא מספיק נראה כי השעון מתקתק על התוכן המאוחסן באתר שיתוף הקבצים, מאז שהוקפאו הנכסים של בעלי האתר, אלו לא יכולים לשלם עבור האירוח של האתר ותכניו. אירה פ. רוטקן (Ira P. Rothken), אשר משמש כפרקליט של בעלי האתר מאשר והזהיר כי אין כל דרך להמשיך ולשמור על הנתונים המאוחסנים באתר אשר שייכים למעל ל-50 מליון משתמשים. בנוסף, מאחר שפקע תוקפו של צו-החיפוש, כעת אסור למשטרה הפדרלית לגשת אל נכסי האתר והכל תלוי בחברות האכסון Carpathia Hosting ו-Cogent Communication Group ואלו יכולות להחליט להתחיל למחוק את תכניו החל מה-2 לפברואר.

עוד מציין רוטקן כי הוא עובד עם התביעה בנסיון למנוע מצב שבו תוכן מקורי של גולשים, גיבויי ענן וקבצי שהעלו לטובת שיתוף בפורומים לא יימחק. "גם לארצות-הברית וגם ל-MegaUpload יש אינטרס משותף להגן על צרכנים" ומקווה, באופטימיות זהירה, כי הסכם מסוג זה יצא אל הפועל. בנוסף, על הגנה על תוכן לגיטימי וחוקי שהעלו חלק ממשתמשי MegaUpload יכול החומר המאוחסן על השרתים כראיות שיבואו להגנה על החברה. בו בעת, חלק המשתמשים התחילו במערכה לטובת החזרת הגישה לתוכן שאינו מפר זכויות יוצרים.

קרא עוד:  שאומי שחררה גרסה חדשה ל-Poco Launcher שזמינה לכולם

בפרט עתידו של MegaUpload ושל המקים הצבעוני בעל שם-המשפחה-המגניב-בעולם, קים דוטקום (Kim Dotcom) לא נראה מזהיר כלל ובכלל נראה שמספר בעלי אתרים לשיתוף קבצים כמו FileSonic ,Fileserve ואתרים נוספים מתחילים לקבל "רגליים קרות" והם סוגרים את השערים. אנו נמשיך לעדכן ככל שהפרשה תתפתח. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.