בעלי אתר מגה-אפלוד בעל השם המגניב קים דוטקום אשר הוסר כזכור מהרשת לפני שנה מתכונן לחזור ובגדול. ההשקה הצפויה לאתר החדש בשם Mega עושה שמות ברשת וכחלק מהשירות מבטיח דוטקום כי הוא הולך לספק לכל גולש 50 ג’יגה נפח אחסון בחינם.

השירות יאפשר לכל משתמש להעלות קבצים, לשתפם ולגבות בענן ככל שירצו עם אפשרויות הרחבה, זאת ועוד נוסף על הפרטים שכבר נחשפו בעבר כי השירות יועד להעלות קבצים באופן מוצפן  וכי רק המשתמש שהעלה אותם יהיה בעל גישה והרשאות לקבוע מי יוכל לראות את הקובץ, להוריד אותו ולשתף ויהיה בעל מפתח הצפנה ייחודי. באופן זה, מוריד דוטקום את האחריות של האתר מהתוכן, שכן הוא לא יכול לדעת מה באמת הועלה לשרתים, זאת בניגוד לשירות הקודם בו היה ניתן לסייר בתכני האתר באופן כמעט חופשי.

בהשוואה לשירותים המתחרים, Dropbox מציע 2 ג’יגה, Google Drive מציע 5 ג’יגה ו-Skydrive של מיקרוסופט מציע 7 ג’יגה בלבד, כך ש-Mega ישמור על פער גדול מכולם ואף יכול לעשות מהפיכה קטנה בתחום.

אגב, האתר יחל לעבוד באופן לא מפתיע ב-20 לינואר, שנה בדיוק לאחר הסרת מגה-אפלוד מהרשת.

עדכון: TechCrunch מדווח כי כבר כמה משתמשים קיבלו הזמנה מוקדמת לבטא, וכי מי שיהיה מעוניין לשדרג מעבר ל-50 ג’יגה, יוכל לרכוש מנוי פרימיום. המחירים: 500 ג’יגה בעבור 9.99 יורו לחודש (49 שקל), 2 טרה בעבור 19.99 יורו (99 שקל) ו-4 טרה בעבור 29.99 יורו לחודש (149 שקל).

עדכון 2: האתר עלה לאוויר!

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.