בתחילת השנה השיק דוטקום את 'מגה' (Mega), אתר אחסון קבצים מוצפן בנפח 50  ג'יגה-בייט בחינם. ההצפנה היא במטרה לאפשר למגה להמשיך לפעול ללא הפרעה מצד רשויות החוק – שכן מפעילי האתר לא יכולים לדעת מהו החומר המחוזק באתר. אך למרות ההבטחות, במגה החלו להסיר ולחסום גישה לתוכן החשוד בהפרה של זכויות יוצרים, ומסתבר שאפילו לחומר לגיטימי לגמרי.

לשתף, אבל בדיסקרטיות.

"להשתין מהמקפצה"
קים דוטקום, המיליונר הניו-זלנדי האקסצנטרי שהפך להיות הפנים של משתפי הקבצים במאבק מול הממסד בשנה שעברה, כשנלכד על-ידי האף-בי-איי והואשם ביצירת רווח מהפצה של סרטים, מוזיקה ותוכן אחר המוגן על-ידי זכויות יוצרים, השיק את 'מגה' למעריציו וללקוחות העבר של אתר Mega Upload. הוא הבטיח אתר אחסון חדש בו רשויות החוק לא יוכלו "לרחרח" ולדרוש להסיר תכנים. כאמור, לאחר זמן מה, עלה אתר שמירת הקבצים החדש. התוכן המעולה לאתר מוצפן, ובעצם הצפנתו מסיר אחריות מבעלי האתר להסיר תוכן שסומן על-ידי רשויות החוק כחומר המוגן בזכויות יוצרים.

הבעיה היא שאת התוכן המוצפן לא ניתן לאנדקס על-ידי "רובוטים" של מנועי חיפוש, על-מנת להתגבר על המכשול המדובר הוקם אתר בשם 'מגה סרצ' מי' (Mega-Search.me), מנוע חיפוש המבקש מהמשתמשים לאנדקס באופן ידני את התוכן שהם העלו לאתר מגה, אנשי דוטקום שלבטח לא מעוניינים להסתבך שוב עם רשויות החוק הסירו תוכן אשר קושר לאתר מגה סרצ' גם אם מדובר בתוכן לגיטימי – כפי שמתברר מבדיקה של אתר 'טורנטפריק', המתמחה בסצנת שיתוף הקבצים אשר העלה את שיר-המגה-אפלוד אשר זמין להפצה חופשית, לאחר הקישור למגה סרצ' נחסמה הגישה לשיר המדובר. נראה כי מר דוטקום מעוניין לאפשר לאנשים לשתף קבצים (מכל סוג – גם המפרים זכויות יוצרים) אך לא בריש גלי.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.