שירות שיתוף הקבצים מגה (Mega) בבעלותו של קים דוטקום (Kim Dotcom) נדרש לחשוף פרטי משתמשים זאת כדי להוביל לתפיסתם של חשודים בביצוע עבירות מחשב.

בית המשפט בארה”ב הורה למגה לספק את הפרטים בשל דרישה שהוגשה על ידי ממשלת קזחסטן, לאחר שהודלפו מעל 100,000 מסמכים המכילים מידע רגיש וחסוי שהועלה לשירות האחסון בין אוגוסט 2014 לחודש אפריל של שנה שעברה. המקור להעלאת המסמכים הרגישים אינו ידוע וכי חקירה העלתה כי אלו הועלו מכתובות IP מזויפות, תחת כתובות של רשות ממשלתית אחרת, אולם מכיוון שכן היה ניתן לקשר את הקבצים לחשבונות ספציפיים, עלתה הדרישה למגה לחשוף את פרטי המשתמשים.

כזכור, מגה הוקמה ב-2013 לאחר סגירתו של מגה-אפלוד (Megaupload) בעקבות הפרת זכויות יוצרים. בשל כך מגה החליטה להצפין את כל העלאה המתבצעת על השרתים, כך שגם היא בעצמה לא יכולה לקרוא את הקבצים המאוחסנים אצלה ורק מי שיש ברשותו את המפתח יכול לצפות בקובץ. יתרה מכך, מגה קנאית לפרטיות המשתמשים וכי היא מצהירה שהיא רק שומרת פרטים בסיסיים הנדרשים לשירות.

מגה עדיין לא ענתה לבקשה וזהו מקרה שיכול להוות תקדים בכל הקשור לשירות האחסון שלה בעתיד.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.