אפליקציית WhatsApp עשתה היסטוריה כששחררה את העולם מתלות ב-SMS ובתשלום למפעילות הסלולריות עבור שליחה של תמונות, סרטי וידאו והודעות קוליות. עכשיו, חברת Zeromobile האיטלקית מאיימת לשחרר אותנו גם מתלות ברכישת כרטיס סים מקומי או חבילת גלישה בחו"ל.

החברה מציעה כרטיס סים עצמאי לרכישה, שבאמצעותו ניתן להשתמש חופשי באפליקציה בלי צורך בחיבור לווי-פיי או לרשת סלולרית של דור 3 או 4. הכרטיס, שמכונה WhatSim, עולה כ-50 שקלים בשנה והוא עובד ב-150 מדינות שונות ברחבי העולם, כאשר הוא מתחבר אוטומטית לאחת מהרשתות הסלולריות המקומיות ומשתמש בתעבורת הנתונים שלה כדי להתחבר לשרתים של וואטסאפ.

זה אומר שמי שמכניס את הסים לסמאטרפון שלו יוכל לשלוח ולקבל הודעות טקסט בוואטסאפ מתי ואיפה שרק יבחר, וגם לשתף מיקום ואנשי קשר. לעומת זאת, מי שמעוניין גם בשליחת תמונות, וידאו או הודעה קולית, צריך להוסיף כסף לכרטיס ולמלא אותו בנקודות קרדיט, שמחירן משתנה בהתאם למדינות העולם. ישראל שייכת ל-Zone 1, שכולל גם את ארצות הברית ורוב מדינות אירופה, כך שכל הודעה קולית עולה 5 נקודות (כ-12 אגורות), תמונה עולה 20 נקודות (כחצי שקל) וסרטון וידאו עולה 100 נקודות (כ-2.5 שקלים). אורכם של סרטונים והודעות קוליות מוגבל ל-10 שניות בלבד (אם הם ארוכים יותר, תשלמו כפליים בנקודות).

את הכרטיס ניתן למלא בכל פעם במינימום של 1,000 נקודות (כ-25 שקלים) ועד 10,000 נקודות (כ-250 שקלים), דרך האתר הרשמי של החברה. כרטיס הסים עצמו אינו מוגבל בתוקף מסוים, וניתן למלא אותו מחדש בנקודות בכל זמן שהוא. כמו כן, ניתן להזמין אותו דרך האתר כשהוא מלא בנקודות, ולשלוח אותו לכל מקום בעולם.

קרא עוד:  סמסונג לא תעדכן את Galaxy S8 ו-Note 8 לאנדרואיד 10

יחד עם זאת, ראוי להדגיש שהכרטיס יעבוד אך ורק עם אפליקציית WhatsApp, והוא לא מספק חבילת אינטרנט "רגילה" שבה ניתן להשתמש באפליקציות אחרות. כלומר, לא תוכלו באמצעותו לגלוש בדפדפן, לנווט במפות או לשלוח הודעות טקסט רגילות – אבל בשביל מי שרוצה לשמור על קשר עם הארץ בלי להיות תלוי בווי-פי, מדובר באופציה זולה ומשתלמת במיוחד. חברת פייסבוק, שוואטסאפ נמצאת בבעלותה, עובדת בימים אלה גם על יוזמה שתאפשר חיבור לפייסבוק בלי צורך ברשת סלולרית.