אחד השינויים שנתחיל לראות כעת בשוק, לאחר ההשקה הרשמית של חלונות 8.1, היא מכשירים עם מסכים קטנים יותר מ-10.1 אינץ' שמבוססים על מערכת ההפעלה מבית מיקרוספט (Microsoft). החלטנו לרכז עבורם ברשימה אחת את כל הטאבלטים שצפוי שיגיעו בקרוב לשוק.

Acer Iconia W4
ה-Iconia W4 (בתמונה לעיל) הוא למעשה הטאבלט השני של אייסר(Acer) שמבוסס על חלונות 8 ומציע מסך בגודל של 8 אינץ'. הטאבלט הראשון, Iconia W3, כלל כמה בעיות מסך וסבל מביצועים בינוניים ביותר. נראה שה-W4, לפחות על הנייר, מציע תיקונים לבעיות הללו. הוא מגיע עם מעבד Bay trail מרובע ליבות במהירות 1.8 ג'יגה-הרץ, זיכרון עבודב בנפח של 2 ג'יגה-בייט, נפח אחסון של 32/64 ג'יגה בייט שניתן להרחבה באמצעות כרטיס microSD, מצלמה אחורית של 5 מגה-פיקסלים ומצלמה קדמית של 2 מגה-פיקסלים. למכשיר קישוריות Wi-Fi, בלוטות', GPS ואפילו חיבור microHDMI לטלוויזיה. מסך המכשיר בגודל 8 אינץ' ברזולוציה של 1280×800 פיקסלים מסוג IPS. המכשיר יהיה זמין למכירה בימים הקרובים, כאשר מחירו יעמוד על 330 דולרים לגרסת ה-32 ג'יגה-בייט ו-380 דולרים לגרסת ה-64 ג'יגה-בייט.

Dell Venue 8 Pro
זהו הטאבלט הראשון של דל (Dell) שמריץ את חלונת 8 פרו ובעל מסך של 8 אינץ'. למכשיר מעבד מרובע ליבה, שגם כאן מדובר ב-Atom Z3740D במהירות של עד 1.8 ג'יגה-הרץ. יש לו 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, ו-32/64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון פנימי. מסך המכשיר בגודל 8 אינץ' באותה הרזולוציה של ה-Iconia W4. יש לו קישוריות Wi-Fi, בלוטות' 4, תמיכה בסלולר דור רביעי (LTE) ואפילו עט דיגיטאלי לשימוש נוח יותר. הטאבלט צפוי לנחות ממש קרוב במחיר התחלתי של 299 דולרים.

קרא עוד:  בקרוב תושק מהדורה בתשלום חודשי של דפדפן Firefox

DeLL Venue8Pro-e1382096587641

Lenovo Miix2
ניחשתם נכון, גם ה-Miix2 של לנובו הוא טאבלט שמריץ חלונות 8.1 עם מסך בגודל של 8 אינץ' ברזולוציה של 1280×800 ו-2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה. מגמה חדשה? בשונה מכל האחרים, ל-Miix2 יש מגוון רחב של אפשרויות זיכרון פנימי, החל מ-32 ועד 128 ג'יגה-בייט וגם חריץ הרחבת זכרון (microSD). הוא דק וקל יותר מה-Venue 8 Pro, ויש לו זוג מצלמות, קדמית ואחורית, ברמות של 5 מגה-פיקסלים ו-2 מגה-פיקסלים בהתאמה. האו מגיע גם עם כיסוי שבו מקבלים גם עט אלקטרונית שעלותו 20 דולרים. כמו חבריו הוא מבוסס על ה-Bay Trail T של אינטל. המכשיר צפוי להגיע לחנויות בסוף אוקטובר, כאשר מחירו ההתחלתי יעמוד על 299 דולרים.

lenovo-miix

Toshiba Encore
בניגוד לאחרים, ל-Encore של טושיבה יש מצלמת 8 מגה-פיקסלים וכניסת USB 2.0 שמבדילה אותו מכל השאר. חוץ מזה, מדובר בעוד טאבלט מבוסס חלונות 8.1 בגודל 8 אינץ' וזיכרון אחסון פנימי שמתחיל ב-32 ג'יגה-בייט וניתן להרחבה. למכשיר מעבד של אינטל כמו לאחרים, קישוריות Wi-Fi, GPS וחיבור microHDMI לטלוויזיה. ה-Encore צפוי להגיע מעט מאוחר יותר מכל השאר, בחודש נובמבר, ומחירו יהיה יקר מעט יותר – החל מ-330 דולרים.

Toshiba Encore

כפי שניתן לראות, כל הטאבלטים לעיל די זהים במפרטים שלהם, אך זה רק עניין של זמן עד שלכל חברה יהיה טאבלט ייחודי יותר משלה. עוד בולט לעין היצרניות שנכנסות עכשיו לשוק הטאבלטים מבוססי חלונות: רובן הן חבורת שלא ממש הצליחו עם טאבלטי האנדרואיד (Android) שייצרו בעברן, כך שייתכן והן רואות בחלונות 8.1 אפשרות להזדמנות נוספת בשוק.

קרא עוד:  ה-Mac Pro החדש מתחיל במחיר של 5,999 דולרים ויכול להגיע לסכום מטורף

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot