עם כל סוגי המחשבים שמסתובבים לנו כמו המחשבים בסטיק, ה-NUC, הטאבלטים ועד ל-PC הגדולים, המחשבים הניידים הם עדיין הצורך למשתמש העסקי/הגיימיר/הביתי (מחקו את המיותר) ואם העתיד עדיין שם, אין סיבה שהחומרה לא תשתדרג בהתאם.

היצרנית הקנדית Eurocom היא מבין אלה הלוקחות את התחום לקצה, וכזה הוא המחשב החדש שלה, Sky X9W, שאותו היא מכנה “עמדת עבודה ניידת”. דגם שכבר הוצג בחודש אוקטובר אשתקד וכעת הוא זוכה לחומרה משודרגת עוד יותר.

“ניידות” היא לא המילה המדויקת כאן שכן המשקל של המחשב עומד על לא פחות מ-4.8 ק”ג, אבל בפנים נמצא כי הוא לא מתפשר ונמצא את שלל היכולות של מחשב שולחני רגיל לגמרי. כך ה-Sky X9W רץ על מעבד Intel Core i7 6700K מארכיטקטורת Skylake-S האחרונה התומך באוברקלוקינג, יש לו כרטיס גרפי (GPU) מדגם Quadro M5000M / Quadro M3000M או GeForce GTX 980 מבית Nvidia, שזה כשלעצמו דורש קירור מאסיבי (200W) וזיכרון עבודה מגיע עד לנפח של 64GB DDR4 2666MHz.

Meet the Eurocom Sky X9 hardcore Laptop

המסך מגיע בגודל של 17.3 אינץ’ ברזולוציית 4K, ניתן לחבר עד 4 מסכים חיצוניים באמצעות Mini-DP או HDMI, יש אחסון פנימי לכל היותר של 5TB SSD ב-RAID 10 וכן יציאות USB 3.1, Type C, שש יציאות USB 3.0 ועוד. הוא רץ על Windows 10 אבל גם יכול להגיע על גרסה שונה של מערכת ההפעלה לפי בחירת המשתמש. הסוללה אם תהיתם היא 8 תאים עד 89 וואט, דבר  שלא בטוח יחזיק יותר מידי בשל ההספק הרב הנצרך מהמחשב העומד במקסימום על 330 וואט.

קרא עוד:  סקירה: Teclast M16 - הטאבלט שרוצה להיות מחשב (ולא ממש מצליח)

המחיר כצפוי לא זול, ומתחיל ב-2,930 דולר לתצורה הבסיסית ועד 11,473 דולר לתצורה המקסימלית שציינו כאן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.