טלפון מודולרי זה פאסה – המילה החמה בתחום היא 'מחשוב לביש' ובתערוכת הסלולר בברצלונה היה נראה כי כל יצרנית, מהקטנה לגדולה הציגה צמיד, שעון או רצועה כזו או אחרת. החידוש הבא בתחום הוא טלפונים מודולריים ונראה כי (Blocks) הוא פרויקט שמטרתו להביא את המודולריות גם לתחום המחשוב הלביש.

מדובר בפרויקט של צוות בריטי, שמדלג מעל רעיון הטלפון המודולרי היישר אל השעון, בדומה לפרויקט 'ארה' (Ara) של גוגל/מוטורולה או Phoneblock. הרכיבים הניתנים להחלפה כמו הסוללה, הזיכרון, המעבד וכדומה, יורכבו על החוליות של הרצועה אך יהיה ניתן להחליף אפילו את יחידת התצוגה. בדומה לארה, הוגי בלוקס מעוניינים לאפשר לכל מפתח עצמאי או יצרנית חומרה לפתח חוליות או 'בלוקים' משלהם.

היזמים מציינים כי כרגע יש להם אב-טיפוס פעיל של השעון שמבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android), אם כי לא בטוח כי זו תהיה מערכת ההפעלה שיריץ השעון החכם. היזמים מקווים להתחיל פרויקט מימון המונים בקרוב ומקווים להשקה רשמית של המוצר באמצע 2015. בנוגע לתמחור, סרג' וואסחלנצ'קו, ממובילי הפרויקט, מציין כי יחידת הבסיס הכוללת מעבד, סוללה ותצוגה תעלה כמו שעון ה-Pebble, שהמחיר של הדגם העדכני נמכר כיום באמזון ב-249 דולר.

בלוקס – שעון חכם מודולרי