העתיד של מערכת MeeGo הייתה לוט בערפל בעת האחרונה. כעת שיש לנו הכרזה רשמית של קרן לינוקס העולמית, המצב התבהר ואפשר להבין שסופה של המערכת מתקרב. עוד מתחילת הדרך, כאשר ה-Mobilin מבית אינטל התחברה עם ה-Maemo מבית נוקיה אי שם בשנת 2009 (N900, זוכרים?), היה חוסר וודאות לגבי ההמשך. הצרות לא איחרו לבוא וחוסר החלטיות של שתי החברות גרמו לנוקיה לזנוח את הפרויקט באמצע הדרך לטובת שיתוף פעולה עם מערכת ההפעלה Windows Phone מבית מייקרוסופט והשאירה את אינטל לבד במערכה.
לאחר עזיבתה של נוקיה המערכת גססה, כמעט אף חברה לא רצתה לאמץ אותה ואינטל הספיקה להטמין אותה במחשבים ניידים בודדים בלבד בתור מערכת משנית. עכשיו, לאחר כל השמועות על כך שאינטל מחפשת יורשת חדשה ובטוחה, אנחנו יודעים שהיורשת היא לא אחרת מאשר ה-Tizen OS.

לא רק סלולר
קרן הלינוקס העולמית (תאגיד גדול ומשותף של חברות כמו Intel, AMD ,IBM ,Nokia ,Google ,Sisco וחברות נוספות) הודיע על תמיכתה בפרויקט פיתוח מערכת הפעלה למכשירים ניידם ואינטל יחד עם סמסונג יהיו אחראיות לפיתוח המערכת הטרייה מבוססת קוד פתוח. בשביל סמסונג ה-Tizen תהיה מערכת נוספת שתצטרף לאלו שהיא כבר תומכת בהן-אנדרואיד, Windows Phone וה-bada OS שהיא בעצמה פיתחה ובשביל אינטל, היא תוכל להסתייע ביצרניות חומרה להיכנס לשוק הסלולר בתחום של מעבדים למכשירים ניידים שהיא כה מעוניינת לבסס. אליהם מצטרפת למאמצים ומשתפת פעולה קרן LiMo (ר"ת של Linux Mobile) – תאגיד ייעודי וקבלת החלטות משותפות שחברות בו חברות ענק מכל העולם – ACCESS ,Panasonic ,NEC ,Casio ,NTT DoCoMo, Samsung ,SK Telecom ,Telefonica ,Vodafone ורבות אחרות, וכבר Asus, Acer ו-HTC הביעו עניין ביוזמה.

HTML 5
לדברי המפתחים, Tizen OS תשים דגש רב על יישומי HTML5 ותתמוך במגוון רחב של מכשירים כמו טאבלטים, טלפונים סלולריים, טלוויזיות חכמות, מערכות בידור לרכבים ורבים אחרים. כבר עכשיו אינטל מעודדת את חברי צוות הפיתוח של MeeGo לעשות את המעבר ל-Tizen, ומבטיחה תמיכה מלאה לכל היישומים שמפותחים כיום למחשבים ניידים שמריצים את MeeGo גם על ה-Tizen. "העתיד שייך ליישומים המבוססים על HTML5, אנחנו משוכנעים לחלוטין שההשקעה והמאמצים צריכים להיות מופנים כלפי התקן החדש והמצוין הזה HTML5" הודיעו בבלוג הרשמי.

המטרה הסופית היא להפוך את מערכת ההפעלה הזו לפלטפורמה בעלת קוד פתוח שמבוססת לינוקס למגוון רחב של מכשירים ניידים במגוון רחב של תחומים,  כאשר התכנון הוא לשחרר גרסה ראשונית שלה ברבעון הראשון של 2012 ותחילת מכירות של גל מכשירים ראשון לקראת אמצע שנת 2012.