עד כמה שהטלפונים החכמים התקדמו במרוצת השנים, דווקא הסוללה נותרה (כמעט) בעינה. לכן, היצרניות תוקפות את העניין ממקום אחר: לצד הגדלת נפח הסוללה אל מול העובי, המהירות בה אנו טוענים את המכשיר הופכת למהירה יותר. כעת, גם חברת מדיה-טק (MediaTek), יצרנית השבבים מטיוואן הציגה פתרון משלה המתחרה בטכנולוגיית ה-QuickCharge הקיימת כבר במגוון מכשירים ואף היא מבטיחה הטענה מהירה עוד יותר.

Pump Express Plus היא שמה של הטכנולוגיה שלמעשה כבר קיימת בשבבים השונים שלה כמו MT6595 הפופולרי ו-MT6732. לדברי החברה, הטכנולוגיה תאפשר הטענה מהירה בכ-45 אחוז יותר מהר, ובדומה לקוואלקום – היא דורשת מטען מיוחד כדי שזה יפעל.

הטענה מ-0 ל-75 אחוז תתרחש תוך 30 דקות לסוללה בהספק של 2060 מיל-אמפר. הטענה לחמש דקות תספיק לשעתיים שיחה. המטען מגיע פועל במקביל במספר מתחים שונים -5V המספק 1.67 אמפר מטעין ב-8.35W ואילו מטען הטורבו הפועל במתח של 9V באותו הזרם יטעין ב-15W ובמקביל יכלול גם מתח של 7V.

המטען יחד עם המכשיר הראשון שיתמוך בטכנולוגיה, Koobee Halo 3, יגיעו בקרוב לסין, ולגבי המכשירים שלהם כבר קיים השבב הנתמך, החברה צפויה להוציא בקרוב את המטען לרכישה בנפרד.

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.