מדיה-טק (MediaTek), יצרנית שבבים שמוכרת היטב לרוכשי הטלפונים בשוק הבינוני עד הנמוך בעיקר ברחבי אסיה וגם באירופה, עושה את החדירה הראשונה שלה לשוק האמריקאי. המערכת על שבב המובילה הנוכחית של החברה, ה-Helio X10 – או MT6795 – משובצת בתוך ה-Pure XL של בלו (BLU), החברה שמכשיריה מתוכננים בארצות הברית ומיוצרים בסין.

התצורה של ה-Pure XL מרשימה למדי. מדובר במכשיר עם מסך AMOLED בגודל של 6 אינץ' וברזולוציה של 2560×1440 פיקסלים, או WQHD, ועם הגנה של Gorilla Glass 3. שמונה הליבות של המערכת על שבב פועלות במהירות של 2.0 ג'יגה-הרץ, ולצידן פועל השבב הגרפי Power VR-G6200. הטלפון מגיע עם 3 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ולא פחות מ-64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון פנימי, שעוד ניתן להרחבה בזכות שיבוץ אפשרי של כרטיס microSD. הוא מגיע עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 5.1, מצויד בסוללת 3,500 מילי-אמפר/שעה, והוא מגיע כשבקופסה יש מטען 2 אמפר. עוביו של המכשיר הוא 9.6 מ"מ ומשקלו 202 גרם. קצת כבד ועבה, אבל לא באופן מוגזם.

מאחור יש גם חיישן טביעות אצבע עגול, אבל הדבר העגול מעליו קצת יותר מרשים: מצלמה עם חיישן בגודל של 24 מגה-פיקסל עם מפתח צמצמם f/2.0 ועם מבזק כפול שאמור לעזור לקבל גוונים טבעיים בעת צילום תמונות ווידאו. מקדימה המצלמה היא עם חיישן בגודל של 8 מגה-פיקסל. בנוסף הוא תומך גם ב-LTE בתדרים שמתאימים ל-AT&T ול-T-Mobile.

קרא עוד:  חשד: מכשירי נוקיה העבירו נתונים אישיים לשרתים בסין

הטלפון יתחיל להימכר, שימו לב לתאריך, ב-29 בספטמבר ב-Amzaon.com עם סים פתוח. המחיר 349 דולר ממצב אותו בחלק העליון של שוק הביניים. לא ברור עדיין אם הוא יגיע למדינות אחרות.