מדיה-טק (MediaTek), יצרנית השבבים הטייוונית, הכריזה על שתי מערכות על שבב חדשות המיועדות לשימוש בעיקר בטאבלטים ברמת הכניסה ובשוק הביניים. שתי המערכות מציגות ארבע ליבות עיבוד ב-64 ביט.

MT8163 היא מערכת שמבוססת על ארבע ליבות Cortex-A53 והיא מיועדת למי שרוצה להציע טאבלטים עם תמיכה ב-WiFi בלבד. עם זאת, לפי החברה, מדובר בשבב שאמור לעבור את קו ה-30,000 נקודות במבחני Antutu והוא תומך בתצוגת FHD ב-60 הרץ וב-HD ב-120 הרץ. המערכת תומכת כבר מהקופסה באנדרואיד 5.1, וכן תומכת בבלוטות' 5.0 וב-GPS.

MT8735 הוא החזק מבין השניים למרות שהוא מבוסס על אותן ליבות עיבוד. החברה טוענת שהוא מספק מול מתחרים דומים מהירות גבוהה ב-20% עם צריכת כוח שנמוכה ב-10%. הוא תומך בטכנולוגיות חדשות של החברה, כולל MiraVision שמיועדת להציג בטאבלטים איכות של DTV, וכן יכולות PIP ו-VIV. בנוסף תומכת המערכת הזו ב-LTE קטגוריה 6. כל השאר דומה.

לפי מדיה-טק מספר חברות כבר אמורות להציע בקרוב טאלבטים המבוססים על המערכות על שבב החדשות.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.