מדיה-טק (MediaTek) נחשבת היום ליצרנית מערכות על שבב בכירה, או פחות גדולה יחסית, בשוק המערכות על שבב לתחום הנייד. אבל מערכת על שבב היא לא רק מעבד, או שילוב של מעבדים. היא מכילה בין השאר גם את הרכיב, או הטכנולוגיה, שאחראי לדוגמה לטעינה של סוללת המכשיר.

אם זמן הטעינה של המכשיר הנייד שלכם מטריד אתכם, והייתם שמחים לקצרו באופן משמעותי, אולי תשמחו לשמוע על Pump Express טכנולוגיה חדשה של מדיה-טק שלדבריה אמורה לקצר את זמן הטעינה בחצי, בהשוואה מול מטען USB רגיל. לפי ההסבר בקצר של החברה הטכנולוגיה יודעת להוציא את המיטב מהמטען שמחובר לקיר, להגיע כמה שיותר מהר למתח טעינה מרבי, וזאת מבלי לפגוע במעטפת התרמית של הסוללה עצמה.

היא תהיה זמינה עבור מטעני 10 וואט ומטה, ובגרסת Plus עבור מטעני 15 וואט ומעלה. לפי החברה היא תשולב בכל המערכות על שבב של החברה שיגיעו לשוק, וכבר החל במחצית הראשונה של 2014 ניתן יהיה למצוא אותה במכשירים מסחריים. היא לא סיפרה אם היא מתכוונת למכור אותה גם לחבורת אחרות, או לשמור עליה באופן בלעדי לטובת המערכות על שבב שלה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.