מדיה-טק (Mediatek) הכריזה על הדור השלישי של טכנולוגיית ההטענה המהירה שלה, Pump Express. גרסה 3.0 של טכנולוגיה זו מסוגלת, לפי החברה, להגיע לטעינה של 70% מהסוללה תוך 20 דקות בלבד. נקודת מבט אחרת היא שב-5 דקות בלבד טעינה תהיה מסוגלת הסוללה לספק עד 4 שעות שיחה. כמו כן טוענת החברה ליעילות טעינה של 95% וזאת לעומת 92% ו-90% בדור הראשון והשני בהתאמה של Pump Express.

למרות מהירות ההטענה טוענת החברה שמדובר בטכנולוגיה ששומרת על חום נמוך יותר לעומת הטכנולוגיות המתחרות בתחום הזה. למעשה משולבים בשבב הטעינה כ-20 פרוטוקולים להגנה מפני חום חזק מדי, במכשיר הנטען וגם במטען בו משתמשים. בנוסף, שימוש במחר USB-C לטעינה מאפשר להטעין את הסוללה ישירות מבלי צורך לעבור דרך מכלול הטעינה בשבב הראשי, מה שמוסיף עוד קצת למלחמה בהתחממות המכשיר בזמן טעינה.

עד כמה הטעינה של מדיה-טק מהירה? קוואלקום (Qualcomm) טוענת שהטכנולוגיה שלה, שמכונה Qucik Charge 3.0, טוענת סוללה ל-80% ב-35 דקות. היצרנית אופו (Oppo) טוענת שהמכשירים החדשים שלה מצוידים בטכנולוגיה קניינית שלה שמאפשרת טעינה מלאה ברבע שעה. כך או כך, אין ספק שטעינת הסוללות הופכת כיום למהירה הרבה יותר.

מדיה-טק מתכוונת לשלב את הטכנולוגיה הזו בשבבי של סדרת ה-Helio P20 שהיא אמורה לשחרר ברבעון השלישי של השנה.

http://youtu.be/mfWrF2NdkKQ