למדיה-טק (MediaTek) יש מערכת על שבב חדשה בסדרת ה-Helio מתומנת הליבות שלה, המבוססות על Cortex-A53, בשם Helio P25. המערכת על שבב החדשה מציעה תמיכה במצלמה יחידה עם חיישן בגודל של עד 24 מגה-פיקסל או לחלופין במערך מצלמות כפול כשכל מצלמה יכולה להשתמש בחיישן בגודל מרבי של 13 מגה-פיקסל. בנוסף, עם זיכרונות LPDDR4x, היא תומכת בעד 6 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה.

המערכת החדשה מיוצרת בתהליך ייצור FinFET בגודל של 16 ננו-מטר ולפי החברה היא יעילה ב-25% יותר בצריכת החשמל לעומת ה-Helio P20 אותה היא 'מחליפה', וזאת למרות שהמהירות המרבית צמחה ל-2.5 ג'יגה-הרץ לעומת 2.3 ג'יגה-הרץ בדור הקודם. הרביעייה האיטית יותר של הליבות תפעל במהירות של 1.6 ג'יגה-הרץ. השבב הגרפי המשולב במערכת הוא Mali-T880 בגרסת 2 ליבות ובמהירות של 900 מגה-הרץ. הם יתמכו ברזולוציית FHD לכל היותר.

ועוד לגבי המצלמה: רזולוציית הצילום המרבית תהיה 3840×2160 פיקסלים ב-24 מסגרות/לשנייה, היא תספק אפשרות להשתמש באפקט בוקה בזמן אמת, וכן לשלב עדשת שחור לבן לצד צבעונית.

מדיה-טק טוענת שהמערכת על שבב החדשה שלה תגיע עוד לפני סוף הרבעון הנוכחי של 2017.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.