הדור השני של השעון החכם PowerWatch של החברה הקטנה מטריקס (Matrix) משפר עוד יותר את היכולת שלו לעבוד ללא כל צורך בטעינה, ללא הפסקה בכלל. מעבר לטעינה באמצעות תנועות הגוף כמו בדור הראשון, השעון החדש מציע את האפשרות לטעון את הסוללה הפנימית גם באמצעות אור השמש, כולל בזמן שלא נמצאים כלל בתנועה. למעשה, הדרך היחידה בה השעון יכול לא להיטען, מעבר לתקלה, היא כנראה אם מפסיקים לנשום.

כמו שעון הדור הראשון גם הפעם משתמשת החברה במימון המונים כדי לייצר את השעון, אבל היא כבר מתקרבת לסכום שגדול פי ארבע מהסכום שביקשה לגייס, שעמד על 100,000 דולרים.

אבל השעון מוסיף עוד כמה וכמה שיפורים מעבר לדור הראשון, והוא גם הופך ליותר שימושי וחכם. הוא מעט גדול יותר, עם קוטר של 47 לעומת 46 מ"מ, וכתוצאה מכך גם קצת כבד יותר עם כ-70 לעומת 60 גרם. אבל הוא מוסיף GPS, חיישן דופק לב, קבלת התראות ממכשירי iPhone ואנדרואיד, ולא פחות חשוב – מסך LCD צבעוני מלא. כן הוא מאפשר צלילה לעומק של עד 200 מטרים.

אבל במקביל גם המחיר מאוד משתנה. PowerWatch הראשון עלה 199 דולרים. השעון החדש, שאמור להיות זמין ביוני, כבר יעלה 499 דולרים. בינתיים עוד להשיג כמה יחידות במכירה מוקדמת ב-199 דולרים בדף התמיכה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.