למזרים המדיה הפופולרי כרומקאסט (Chromecast) של גוגל מצפה תחרות עזה בקרוב: מוזילה (Mozilla) פתחה בקמפיין מימון המונים באתר Kickstarter כדי לממן את MatchStick, דונגל קטן וזעיר שיימכר לזמן מוגבל ב-12 דולרים בלבד, כמחצית מעלות הכרומקאסט.

ה-MatchStick שהוצג עוד בחודש יוני האחרון, מציע בדומה למתחרים האחרים בשוק, הזרמת מדיה של סרטים, סדרות ואף משחקים ישירות מהמחשב הנייד או מהטלפון. כל כולו בנוי בקוד פתוח, Firefox OS כמובן, ובמוזילה אומרים כי יישומים רבים יהיו זמינים להורדה כחלק מחנות כיום.

לדונגל הזעיר יש חיבור HDMI המתחבר ישירות לטלוויזיה, ללא צורך בחיבור לחשמל, והזרמת המדיה מתבצעת בקישוריות אלחוטית (WiFi), ובשימוש עם יישום תואם לנייד או דרך הדפדפן במחשב, ניתן יהיה להזרים תכנים למסך הגדול, ואף לגלוש ברשת ישירות מהטלוויזיה. המכשיר רץ על שבב כפול ליבה מבית Rockchip  עם אחסון של 4 ג’יגה-בייט וזיכרון של 1 ג’יגה בייט (RAM), שלדברי החברה מספיק כדי לנגן תכני Full HD.

מי שמעוניין לשים את ידו על המכשיר כדאי שימהר – כאשר הוא יושק מחירו יעמוד על 25 דולרים, אולם כחלק מפרויקט מימון ההמונים הוא מוצע ב-15 דולרים ויותר, אך נכון לעכשיו כדי לקבל את ה-MatchStick תדרשו לשלם 18 דולרים לפחות (5 דולרים למשלוח בינלאומי). מוזילה דרשה 100 אלף דולרים למימון הפרויקט, ונכון לכתיבת שורות אלה, יומיים בלבד לאחר שעלה הדף באתר Kickstarter, סכום המימון עבר כבר את ה-130 אלף דולרים מ-5,358 תורמים. המשלוח הראשון ייצא בנובמבר 2014 למי שהזמין את ערכת המפתחים ולשאר בפברואר 2015.