קשה להצביע על הדבר הטכנולוגי הבא שיביא את בשורת הארנק הדיגיטלי. יש כל כך הרבה ניסיונות בשוק שעד כה אף אחת מהן לא באמת הצליחה לתפוס. האחרונה לנסות היא אפל (Apple) עם שירות ה-Apple Pay המותאם למכשירי ה-iPhone 6 בלבד, אבל גם לפניו וכנראה גם אחריו נראה מספר פתרונות שונים ומגוונים, אולם האם ה-MasterCard Zwipe הוא הדבר הבא? חברת כרטיסי האשראי התחברה לחברת Zwipe כדי ליצור את כרטיס האשראי הראשון המשלב זיהוי ביומטרי ותשלום ללא מגע.

לא, עדיין לא מדובר בארנק דיגיטלי כפי שהיינו רוצים לדמיין, אלא בדרך חדשה וקלילה לשלם על מוצרים, מעין פתרון ביניים שכזה המשתמש בחיישן NFC לזיהוי מהיר של הלקוח. כדי לשלם על מוצר בחנות, כל שצריך לעשות הוא להניח את האצבע על החיישן הביומטרי ולהעביר את הכרטיס מעל הקורא, וזה הכל. התשלום מתבצע ישירות בקופה בלי צורך להקיש את הקוד האישי (Pin Code) כמקובל מעבר לים.

“אנחנו יכולים וצריכים לבצע זיהוי מבלי הצורך בלהקיש סיסמאות. זיהוי ביומטרי יכול לעזור לנו להשיג זאת, אולם האתגר הוא להבטיח כי הטכנולוגיה מספקת רמת אבטחה גבוהה לצד פשטות ונוחות לצרכן.” אמר אג’י בהלה (Ajay Bhalla), נשיא חטיבת האבטחה והפתרונות ב-MasterCard. כדי להגביר את האבטחה, זיהוי המשתמש, כלומר טביעת האצבע נשמרת בכרטיס האשראי ולא בבסיס נתונים חיצוני על שרתי החברה, וברגע שנגנב הכרטיס אין לגנב מה לעשות איתו.

קרא עוד:  במקרה של תקלה ב-AirPods Pro, אל תבנו על תיקון

להחליף את הארנק הדיגיטלי? זה כנראה לא יעשה, אבל יספק עוד צעד בדרך לתשלום מהיר וקל יותר מבעבר. זה יקרה אגב, בשנה הבאה בממלכה המאוחדת ולאחר מכן בארה"ב.