אם הקוד הסודי של כרטיסי האשראי בדרך להיעלם מן העולם? חברת האשראי הבינלאומית מאסטרקארד (Mastercard) הודיעה כי החל מתחילת השנה הבאה היא תתחיל לחלק ללקוחותיה כרטיסי אשראי אשר מוטמע בהם חיישן טביעות אצבע שמותאם לאצבע של בעל הכרטיס. המטרה: לגרום לזיהוי מהיר יותר של הצרכנים ולייתר את הצורך בהקשת הקוד הסודי – או בחתימה ידנית – בזמן ביצוע רכישה או הוצאת מזומנים בכספומט.

מאסטרקארד פיתחה את הפתרון עוד מ-2014, אולם רק כעת היא הצליחה להוציא אותו אל הפועל. החיישן הביומטרי ישתמש בזרם החשמלי של מסופי האשראי כדי לפעול, כך שהוא לא יצטרך מקור מתח משל עצמו. בנוסף, עובי הכרטיס לא ישתנה בעקבות שילוב החיישן, והמסופים עצמם לא יזדקקו לשדרוגי תוכנה או חומרה.

כדי להתחיל להשתמש בכרטיס האשראי החדש, משתמשים ייאלצו לגשת פיזית לבנק כדי לסרוק את טביעת האצבע שלהם, שתישמר במאגרים של חברת האשראי אבל תקודד בצורה מאובטחת שישולב בשבב שבכרטיס.

כמו כן מסרה מאסטרקארד כי בשלב הראשון משתמשים אכן ייאלצו להכניס את הכרטיס למסוף באופן ידני, אך היא עובדת על טכנולוגיה אלחוטית שתאפשר תשלום באמצעות כרטיס האשראי בלי צורך במגע פיזי עם המסוף. החברה כבר ביצעה שני פיילוטים מוצלחים לשירות בדרום אפריקה, כאשר תקופות ניסיון נוספות יחלו בקרוב ברחבי אירופה ואסיה. השירות עצמו צפוי להיות מושק למשתמשים בארה"ב כבר בתחילת השנה הבאה.

קרא עוד:  פרצה התגלתה במנגנון קריאת טביעות האצבע של Galaxy S10 ו-Note 10