כרטיסי ה-SIM (סים), אותם כרטיסים קטנים הנכנסים לנו למכשיר הסלולרי ומחברים אותנו לרשת ונחשבים למוצפנים ומאובטחים, שימשו את שירותי הביון לעקוב אחר משתמשים.

לפי הדיווח, ממידע שהגיע מעובד לשעבר ב-NSA, אדוארד סנודן (Edward Snowden), סוכנות הביון האמריקאית והבריטית הצליחו לשים את ידיהם על מפתחות ההצפנה של כרטיסי ה-SIM השונים ולצוטט לשיחות והודעות SMS פרטיות ותעבורת המידע ברשת של לקוחות מפיעלות סלולריות ברחבי העולם.

המסמך שהודלף גילה כי הפעילות החשודה התרחשה בשנת 2010 וכי היצרנית של כרטיסי ה-SIM, חברת Gemalto שמושבה בהולנד אינה ידעה דבר מהנעשה. החברה יש לציין מבין הגדולות בתחום ואחראית רק לבדה על ייצור של 2 מיליון כרטיסי SIM בשנה ומספקת בין היתר את כרטיסים חכמים לחברות האמריקאיות כמו AT&T, T-Mobile ועוד.

דוברת Gemalto אמרה כי החברה לא הצליחה לוודא כי אכן הייתה אצלם פריצה שאפשרה לגנוב את מפתחות ההצפנה והדגישה כי ייתכן ויצרניות כרטיסי SIM אחרות גם כן מעורבות: “אנחנו לוקחים את זה ברצינות רבה ונקדיש את כל המשאבים הדרושים כדי לחקור באופן מלא ולהבין את הטכניקות מתוחכמות שגרמו לכך שמידע מוצפן הוצא אל מחוץ לחברה”.

התמונה באדיבות Shutterstock

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.