מאגר מידע ובו פרטיהם האישיים של כ-267 מיליון משתמשים ברשת החברתית פייסבוק (Facebook) הודלף לאחרונה לרשת, ונותר חשוף לעיני כל – לא מוגן אפילו בסיסמא – עד שנחשף על ידי חוקרי אבטחה שהתריעו בפני פייסבוק. מאגר כלל את מספרי המשתמש (User ID), מספרי טלפון ושמות המשתמשים, רובם מארה"ב.

מקור ההדלפה איננו ברור, אם כי נראה כי הגיעה כתוצאה מניצול פרצה כלשהי באתר האינטרנט של פייסבוק שאפשרה להאקרים להעתיק את המידע משרתי החברה. מדובר אומנם בכמות מצומצמת יחסית של מידע על כל משתמש, אולם די בה בכדי לנסות ולשלוח לאותם משתמשים הודעות מייל מזויפות בשם פייסבוק (פישינג), או להשלים את יתר הפרטים ממקורות אחרים לצורך פריצה לחשבונות בנק וזיוף זהות.

בפייסבוק טוענים כי מדובר, ככל הנראה, במידע לא עדכני. "אנו בודקים את הנושא, אך נראה סביר בשלב זה כי המידע הודלף לפני שינויים שערכנו בשנים האחרונות בכדי להגן טוב יותר על פרטי המשתמשים", כך לפי תגובת החברה. זו, כמובן, רק הדלפת מידע אחת מתוך רבות שהתגלו במהלך השנה האחרונה מתוך מאגרי הרשת החברתית, ופייסבוק אף קבעה מראש כי סכום של לא פחות מ-3 מיליארד דולרים מתקציבה השנתי יוקדש לפיצוי משתמשים שנפגעו מהדלפות שכאלו.