אתר מאשאבל האמריקאי (Mashable) פרסם השבוע כתבה שכותרתה '20 הסטארטאפים החמים ביותר בישראל'. הכתבה מתחילה במשפט : 'צריך להציג את סצנת הסטארטאפ הישראלית'. באתר טוענים כי תל אביב נהפכת למקום טכנולוגי לכל הדעות, ומשווה אותה לניו יורק שבאמריקה, ללונדון, בירת אנגליה שבממלכה המאוחדת, ולברלין – כמתמודדת שיכולה להפוך בקלות לעמק הסיליקון השני. מתוך הרשימה הארוכה, התרכזנו בעיקר בחברות בעלות אפליקציות למובייל.

את המקום הראשון תופסת אפליקציית GetTaxi, אפליקציה ישראלית דרכה יכולים המשתמשים להזמין מונית, לשלם (ולהוסיף טיפ), ואפילו לשמור את הקבלה. מלבד ישראל, השירות גם עובד בבריטניה (לונדון), רוסיה (מוסקבה, סנט פטרסבורג) וארה"ב (ניו יורק). למקום החמישי הגיעה אפליקציית Viber שהתפתחה פלאים בשנים האחרונות, ומאפשרת לשלוח הודעות טקסט ולבצע שיחות קול על גבי תקשורת דור שלישי ללא תשלום למפעיל הסלולרי. לאפליקציה יותר ממאתיים מליון משתמשים ביותר מ-193 מדינות ברחבי העולם, נתון שצפוי לגדול.

אפליקציות שצויינו בכתבה אך לא נכנסו לרשימה הן Waze, שנרכשה לאחרונה על ידי גוגל (Google), ו-Snaptu שנרכשה על ידי פייסבוק (Facebook).

אפשר להגיד המון דברים על ישראל, ועל ישראלים בכלל, אבל על דבר אחד אי אפשר להתווכח: ישראל נקראת 'אומת הסטארטאפ', ולא לחינם. וכן, נחמד לראות שמדי פעם מפרגנים לישראלים, ואם כבר – אז למה לא לפרגן על הדבר שאנחנו יכולים לעשות הכי טוב, או לפחות כמו הטובים ביותר בעולם?