מנכ”ל פייסבוק מארק צוקרברג דיבר אמש לראשונה על השמועות סביב מכשיר הפייסבוק-פון ואמר כי “זה לא יהיה ממש הגיוני” שפייסבוק תשיק מכשיר סמארטפון משלה.

הדברים הללו נאמרים למרות הדיווח האחרון מיום רביעי בו נאמר כי פייסבוק תשיק מכשיר משלה תוצרת HTC באמצע 2013, וזה נוסף לדיווחים שונים שהתקבלו במרוצת השנים. אחרי שנשאל מה יותר חשוב – להיות אחראי על חווית המשתמש בטלפון או לפתח אפליקציה המותאמת לפלטפורמות סמארטפונים שונות – צוקרברג אמר כי לעת עתה, החברה מעדיפה להתרכז יותר באינטגרציה במכשירים שונים ככל שניתן ובלהגביר את חווית השימוש במכשירים: “יש הרבה דברים שאפשר לבנות במערכות הפעלה אחרות מאשר לבנות מכשיר בעצמנו, מה שלדעתי ממש לא הגיוני לנו לעשות.”

צוקרברג גם מדבר על השימוש הגובר בסלולרי וביכולותיו: “כמות הזמן שאנשים משתמשים באפליקציות זה נהדר. הגולשים משתמשים בפייסבוק עוד יותר כאשר יש ברשותם טלפון נייד.”

ולמרות הדברים הללו, לא ברור מה באמת פייסבוק מתכננת בהמשך בעולם הסלולר, כשבמקביל אומרים אנליסטים כי מכשירי פייסבוק-פון זה “רק שאלה של זמן”, ומנגד בחברה לא חושפים מה הם מתכננים. נראה כי החברה החליטה, לפחות כרגע, להישאר בתחום התוכנה ויותר להיות מעורבים בפיתוח יכולות לנייד, ולשהשאיר את תחום החומרה למבינים יותר. (מקור)