ביום שבת האחרון ציינה קהילת מעריצי נינטנדו (Nintendo) את ״יום מריו״, הנחגג לכבוד דמותו של השרברב האיטלקי בכל שנה ב-10 במרץ (MAR10). הפעם החליטה גם גוגל (Google) להצטרף לחגיגה, במחווה מיוחדת דרך אפליקציית המפות הרשמית שלה (Google Maps). במהלך כל השבוע הנוכחי, ניתן להשתמש באפליקציה תוך שאת החץ המסמל את מיקומו של הרכב מחליפה דמותו של מריו, במכונית הקארטינג המפורסמת שלו.

כדי לנהוג במצב מריו, נדרשת הגרסה העדכנית ביותר של אפליקציית המפות לאנדרואיד או ל-iOS. בעת חיפוש אחר יעד ניווט, יופיע במהלך השבוע סמל של סימן שאלה (״?״) שיראה מוכר מאוד לחובבי המשחק הפופולרי, לצד כפתור תחילת הנהיגה. כל שנדרש הוא ללחוץ על סמל זה, ולאשר כי זהו ״זמן מריו״ (Mario Time). כעת ניתן לצאת לדרך, כאשר גיבור המשחקים ילווה את הניווט.

English.png

בגוגל בחרו, משום מה, שלא לנצל את ההזדמנות הזו לתוספות משחקיות יותר, כפי שנעשה בפעמים קודמות עם מותגים כדוגמת ״פאק מן״ או ״פוקימון״: מריו איננו אוסף מטבעות במהלך הנהיגה, ולא באמת משתתף במרוץ. גוגל מעודדת את המשתמשים לשתף צילומי מסך של האפליקציה במצב מריו, אם כי מזכירה שלא לשתף צילומים בהם ניתן להבחין בקלות בכתובת הבית או פרטים אישיים אחרים.