שעוני Android Wear

הלהיט הנוכחי הוא טרנד השעונים החכמים, ואם היה ספק כלשהו, אפל (Apple) הגיעה והראתה שאפשר למכור מוצר לביש גם במחירי פרימיום, וכיצד המתחרות הולכות להגיב?

סמסונג (Samsung) עדיין נחשבת ליצרנית השעונים החכמים הגדולה ביותר, לפחות ברמת המגוון, שכן השעון של אפל כנראה הצליח הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים וגרם לירידה במכירות של שאר היצרניות. אבל סמסונג לא תישאר חייבת, וכבר תקופה ארוכה אנו שומעים על שעון עגול מתוצרתה. אותו שעון הוא ה-Gear S2 שאותו כבר הספיקה להציג בהכרזה על ה-Galaxy Note 5 מוקדם יותר החודש והבטיחה כי הוא יוצג ב-IFA 2015 בחודש הבא. השעון מבוסס על מערכת ה-Tizen וככל הנראה יהיה עצמאי ללא תלות בטלפון, כלומר הוא יוכל להוציא שיחות עם כניסת כרטיס SIM.

Samsung Gear S2 round smartwachאבל מלבד לסמסונג, ישנן שחקניות נוספות ובעלת הפוטנציאל הגדול ביותר היא מוטורולה (Motorola) שצפויה להציג את דור ההמשך של ה-Moto 360, בתקווה, ללא ה”פאנצ’ר” במסך העגול. לגביו, מעט הפרטים עוד ידועים, וככל הנראה הוא דומה במראה לדור הקודם עם מסך איכותי יותר ומעבד מהיר יותר, אבל הפרט החסר הוא מתי הוא יוכרז – האם לנובו (Lenovo) שמוטורולה בבעלותה תציג את השעון ב-IFA? קשה לדעת.

מלבד השניים הללו, גם אסוס (Asus) צפויה לחשוף את ה-ZenWatch 2, אשר קודמו רק לאחרונה הוזל במאה דולר, מה שמעיד על כך שהחברה מעוניינת לפנות את המדפים לקראת הדור החדש. המידע לגביו לוקה בחסר, וכפי הנראה מדובר במסך ריבועי ובעיצוב דומה ומערכת ה-Android Wear.

קרא עוד:  אפל הודיעה על תוכנית החלפת מסכי Apple Watch סדוקים ללא תשלום

שחקנית נוספת שהציגה את השעון שלה בתחילת השנה היא סוני, עם ה-SmartWatch 3, ועל פי כל הדיווחים, החברה צפויה להכריז על הדגם החדש בזמן הקרוב, ואנחנו מעריכים כי ייתכן וזה יקרה גם כן בתערוכת האלקטרוניקה הקרובה, יחד עם ה-Xperia Z5, גם הוא ירוץ על המערכת של גוגל.

ומי עוד? LG שגם לה מבחר של שעונים עגולים, והאחרון שבהם הוא ה-Watch Urbane עם תקשורת דור 3, צפויה להכריז על דגם חדש, אולם ייתכן כי זה יקרה רק בתחילת שנה הבאה וגם וואווי, שהשעון המובטח שלה עוד מתחילת השנה יגיע רק בחודש הבא ואולי יושק רשמית ב-IFA 2015.

וידאו: הטיזר של סמסונג ל-Gear S2

http://www.youtube.com/watch?v=nwn8qMaNoJk&feature=youtu.be

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.