הנה משהו שיכול לעניין את היותר גיקים ביניכם, במיוחד כאלה שאם אומרים להם לינוקס (Linux) הם לא ממש נבהלים. למעשה, אם תחשבו עליהם, יתברר לכם שאפילו מדובר במתנה מעניינת ליום הולדת או סתם לסוף השנה האזרחית ותחילת החדשה.

במה מדובר? במערכת הפעלה שאפשר לקחת בכיס או בצמוד למחזיק המפתחות. מנדריבה (Mandriva), חברת הפצת לינוקס שנחשבת לאחת היותר ידועות מבין ההפצות שמיועדות לשוק הצרכני, למרות שעברה קשיים לא מעטים בשנה האחרונה, הצליחה להישאר על הרגליים ולהמשיך להוציא גרסאות מעודכנות שהאחרונה שבהן היא Mandriva Linux 2010 Spring.

flash8gb2009כעת היא מעדכנת עוד פריט שהיא מציעה, אבל לרכישה. מדובר במהדורת לינוקס מלאה ופתוחה שמופעלת מ-Disk-on-Key. לא צריך להתקין, לא צריך לחשוב יותר מדי, פשוט לבדוק שהמחשב שלכם מאתחל קודם כל מ-USB, לתקוע את כונן ה-USB לחריץ פנוי ולהתחיל לעבוד.

למעשה אפשר להשתמש במערכת ההפעלה הזו בכל מחשב זמין. היא מגיעה כשהיא מצוידת בכל מה שצריך, כולל הדפדפן פיירפוקס (Firefox) וכולל תוכנת הדואר ת'אנדרבירד ( Thunderbird). את כל העבודה מבצעים מהכונן וכל השמירות מתבצעות בו, בלי להשאיר זכר במחשב המארח. למרות שמדובר במערכת הפעלה חיצונית, היא יודעת לגשת לכוננים של חלונות כדי לשלוף משם מידע, אם רוצים אפשר אפילו להפעיל את הכונן מתוך חלונות ואז להשתמש בפיירפוקס ות'אנדרבירד שמותקנים בחלונות כדי לגלוש ולשלוח דואר עם הנתונים מכונן ה-USB המחובר.

קרא עוד:  בעקבות הביקורת: TikTok מוסיפה אפשרות להגבלת תכנים וזמן השימוש

ויותר מכך, ניתן להשתמש בשולחן התלת-ממד שמציעה מנדריבה כי החברה טוענת שאין לה בעיה לזהות את הרכיבים המודרניים שמותקנים כיום במחשבים.

עכשיו אתם  רק צריכים להחליט אם זה שווה לכם 49 אירו. אם כן, תוכלו לרכוש את זה כאן.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.