בלקברי הודיעה כי טלפון אנדרואיד החדש שלה, PRIV, ייהנה ממדיניות עדכוני אבטחה חדשנית ושונה מכל מה שראינו עד כה. הטלפון המיועד בין היתר ללקוחות העסקיים המשתמשים ביישומי בלקברי המתחברים לשרתי החברה יקבל בנוסף לעדכוני האבטחה הרגילים שתפרסם גוגל, גם עדכוני אבטחה מיוחדים (hotfixes) כאשר נדרש.

כדי להפיג את החששות בשימוש במערכת האנדרואיד בסביבה מאובטחת, שכידוע מתגלים בה לא מעט פרצות אבטחה, הועלה פוסט בבלוג של החברה, בו מכריז דייב קלידרמרצ'ר (Dave Kleidermacher), ראש האבטחה של היצרנית, על שלוש תכונות מיוחדות בתחום האבטחה שיאפשרו ל-PRIV להיות צד קדימה מהמתחרים. הראשונה היא ההתחייבות לשחרור ופריסה מהירה של עדכוני האבטחה שתציעה גוגל. השנייה היא עדכונים מיוחדים שישוחררו על ידי בלקברי עצמה. השלישית היא אפשרות לניהול עדכונים על ידי הלקוחות עסקיים באמצעות שרתי החברה.

עדכונים מהירים

עדכוני (hotfixes) הם עדכונים מיוחדים שתשחרר בלקברי עבוד מכשיר האנדרואיד שלה, על מנת לתקן חורי אבטחה חשובים שלא יכולים לחכות עד העדכון הבא של גוגל. בלקברי שומרת לעצמה את הזכות לעדכן מרחוק, ובאופן מיוחד את מכשירי ה-PRIV מבלי לחכות לאישור מפעילות הסלולר. בהקשר לקהל המקצועי, בלקברי תציעה אפשרות לניהול עדכוני האבטחה על מנת לא ליצור מצבים של אי תמיכה בין מכשירי ה-PRIV ולבין יישומי החברות השונות וסביבת בדיקה מוקדמת לפני הפצתם.

כפי שניתן להבין, בלקברי קופצת לשוק האנדרואיד עם קלף האבטחה הידוע שלה. היא מנצלת את כוח המותג שלה בתחום אבטחת המידע, על מנת לדאוג שאף אחד ממשתמשיה לא יחשוש משליפת נתונים מרחוק. ניתן רק לקוות כי צעד שכזה אולי יגרום ליצרניות נוספות לשים דגש על אבטחת המכשירים גם כן, כפי שגוגל כבר החלה עם העדכונים החודשיים.