מערכת ההפעלה Chrome OS של גוגל (Google), המותקנת במיליוני מחשבי Chromebook (כרומבוק) נחשבת לחסינה בפני וירוסים מסוג נוזקות ורוגלות. עד לאחרונה היא הייתה מערכת סגורה באופן יחסי, אך מהרגע שגוגל אפשרה להתקין בה יישומי אנדרואיד – גם הווירוסים הגיעו.

לפי מידע של חברת האבטחה מאלוורבייטס (Malwarebytes Lab), מתברר ש-Chrome OS פגיעה כיום לא פחות מכל מכשיר אנדרואיד הקיים בשוק. הסיבה לכך היא שהיא מאפשרת גישה לחנות האפליקציות של גוגל למכשירים הניידים, Google Play, כך שכל משתמש יכול להתקין כמעט כל אפלקיציית אנדרואיד גם ב-Chrome OS.

למרות מנגנון הסינון הקפדני של גוגל פעם אחר פעם מצליחים יישומים זדוניים לחמוך מתחת לראדאר. אמנם בחלקם מדובר באפליקציות אמיתיות, אך ברקע, מבלי שהמשתמש מרגיש, הם משתלטים על חלקים במערכת לצורך איסוף מידע, כריית מטבעות דיגיטליים ועוד. בחברת האבטחה אומרים כי למרות שהאפליקציות לא מקבלות גישת מנהל (Root) למערכת, הן מצליחות לפעול כמעט באין מפריע.

עם זאת, לעת עתה לא התגלה וירוס המכוון בהגדרתו לפגוע ב-Chrome OS אבל בחברת האבטחה טוענים כי זה רק עניין של זמן, במיוחד לאור התפוצה ההולכת וגדלה של מחשבי Chromebook, במיוחד בארצות הברית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.